وزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد، ایران دست خود را برای همکاری و تعامل با کشورهای همسایه دراز کرده و در این زمینه آمادگی خود را اعلام کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه نوآوری آزادی در تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که شما اخیرا در مصاحبه با یکی از رسانه های یمنی اعلام کرده اید که برای حل مسائل منطقه حاضرید به عربستان سفر کنید و آیا اتفاق خاصی افتاده که چنین اظهار نظری داشتید گفت: اتفاق خاصی رخ نداده است و ما همیشه آماده هستیم که با کشورهای همسایه خود تعامل و گفت و گو داشته باشیم. همواره دست ایران برای همکاری و تعامل به سمت کشورهای منطقه درازه بوده و آمادگی خود را برای گفت و گو و تعامل اعلام کرده ایم.
این دیپلمات عالی رتبه کشورمان که در حاشیه بازدید از یک مجموعه فعال در حوزه استارت آپ با خبرنگاران گفتوگو می کرد در مورد حمایت های وزارت خارجه از این گونه مجموعه ها اظهار کرد: در دولت دوازدهم وزارت امور خارجه دو ابر اولویت مهم دارد که یکی از این ابر اولویت ها توجه به اقتصاد مقاومتی است و در این راستا توجه به موضوع صادرات از اولویت ویژه ای برخوردار است.
ظریف گفت در این حوزه افزایش خدمات فنی و مهندسی و نیروی کار در برابر واردات سرمایه و تکنولوژی قرار دارد.
وی با اشاره به ظرفیت شرکت های دانش بنیان در ایران و مزیت های نسبی که برای صادرات تولیدات آنها وجود دارد، گفت: بسیار مهم است که از جوانانی که در این حوزه مشغول به کار هستند حمایت شود و دولت بتواند موانعی که بعضا تحریم ها برای حضور فعال تر آنها در این عرصه ایجاد کرده برطرف کند. البته با توجه به ظرفیتی که در این جوانان من امروز مشاهده کردم خود این جوانان می توانند این راه را هرچه بیشتر باز کنند.
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار