یک نشریه آلمانی در مطلبی با اشاره به شرایط فاجعه بار پناهندگان و ساکنان بومی جزایر یونان از وقوع بزرگترین بحران انسانی اروپا در این مناطق نوشت.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، نشریه "فوکوس" آلمان در گزارشی شرایط بد و غیر قابل وصف در جزایر یونان را بزرگترین بحران انسانی در اروپا دانسته و نوشت: بیش از 50 هزار پناهنده در حال حاضر تحت شرایط غیر قابل توصیفی در جزایر یونان به سر می برند. این در حالی است که ساکنان بومی این جزایر هم از این شرایط رنج می برند.
نویسنده در ادامه به اعتراضات گسترده ساکنان این جزایر که اخیرا علیه سیاست های مهاجرتی دولت برگزار شد اشاره کرده و نوشت: این بزرگترین اعتراضات در تاریخچه پیدایش این جزایر بود. خیابان های این مناطق مملو از جمعیت در سنین مختلف بود که به سیاست های مهاجرتی دولت و شرایط بد محل سکونت خود اعتراض می کردند.
نشریه بیلد آلمان: شرایط پناهندگان در ترکیه دراماتیک است
فوکوس در ادامه این مطلب نوشت: یش از 4 سال بعد از شروع بحران پناهندگان، شرایط جزایر یونان که در معرض هجوم پناهندگان قرار دارد هنوز بهبود نیافته است.
نویسنده در بخش دیگری از این مطلب نوشت: اگر می خواهید تصویری از این فاجعه را بدست آورید می توانید به اردوگاه موریا مراجعه کنید که احتمالا بزرگترین بحران انسانی اروپا در آن در حال وقوع است. بیش از 20 هزار مهاجر در این اردوگاه زندگی می کنند. جدیدترین بخش این اردوگاه جنگلی است که به سرعت در حال رشد و اسکان است. آسمان، سقف پناهجویان این بخش کمپ موریا است. باد شمالی سردی بین کلبه های خودساخته پناهندگان می وزد و در زمستان، زندگی سختی را برای پناهجویان به وجود آورده است. یک بستر روخانه خشک وجود دارد که این بخش اردوگاه را از بخش رسمی آن جدا می کند و پر از زباله است.
انسان هایی که به این منطقه مهاجرت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار