بیانیه شرکت بیو ان تک نشان می دهد کارآمدی واکسن بالقوه این شرکت در افراد بالای ۶۵سال بیش از ۹۴ درصد و درکل ۹۵ درصد است.

به گزارش خبرنگار مهر ، در هفته گذشته شرکت آلمانی بیوان تک که مدیر ارشد اجرایی آن «اوگور شاهین» است، اعلام کرد واکسن بالقوه ای که برای مقابله با ویروس کرونا توسعه داده ۹۰ درصد کارآمد است. این خبر تمام توجهات را معطوف به تلاش های اوگور شاهین کرد. وی محقق ترک تبار است که آبان ماه سال گذشته برگزیده سومین جایزه مصطفی (ص) در حوزه علم و فناوری زیستی و پزشکی برای اثر «طراحی و ارزیابی بالینی واکسن های درمانی ضد سرطان بر پایه mRNA» شد؛ وی متولد کشور ترکیه و استاد ایمونولوژی در دانشگاه ماینتس کشور آلمان و مالک شرکت BioNTech آلمانی است.
طبق اطلاعاتی که این شرکت در پاسخ به سوالات خبرنگار مهر از اوگور شاهین- برگزیده جایزه علمی جهان اسلام در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده است، تحلیل کارآمدی اولیه واکسن BNT۱۶۲b۲ بیست و هشت روز پس از تزریق دوز اول، ۹۵ درصد بوده است.
این شاخص مربوط به داوطلبانی است که قبلاً به ویروس کرونا مبتلا نبوده اند. در کل در این آزمایش بالینی ۱۷۰ مورد ابتلاء به کووید ۱۹ ارزیابی شد که ۱۶۲ نفر آنها از گروه پلاسیبو بودند و فقط ۸ نفر از داوطلبان دریافت کننده واکسن به کووید ۱۹ مبتلا شدند. همچنین در این آزمایش بالینی ۱۰ مورد شدید کووید ۱۹ رصد شد که ۹ نفر آنان در گروه پلاسیبو و یک نفر از دریافت کنندگان واکسن بالقوه بود.
علاوه بر آن کارآمدی واکسن در طیف های مختلف سنی و قومیتی، یکسان بود. همچنین این شاخص برای افراد بالاتر از ۶۵ سال بیش از ۹۴ درصد تخمین زده شده است.
براساس بیانیه شرکت بیوان تک که در پاسخ به سوالات خبرگزاری مهر ارسال شده، فاز سوم آزمایش بالینی این واحد از ۲۷ جولای با حضور ۴۳ هزار و ۶۶۱ داوطلب آغاز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار