محمدحسن طالبیان از ارائه تسهیلات و حمایت از موزه ها در روزهای بعد از کرونا خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در رابطه با وضعیت موزه ها در روزهای کرونایی گفت: این روزها به فضای مجازی تاکید داریم. موزه ها در ایام عید به صورت زنده از طریق فضای مجازی فعالیت می کنند.
او افزود: برخی فضاها در گذشته کمتر دیده می شده و مخاطبان بدان توجه کافی نداشتند که در این برنامه بنا است این فضاها معرفی شود.
طالبیان خاطرنشان کرد: این برنامه در فضای مجازی هر روزه ساعت 3 الی 4 پخش می شود. تا کنون 5 موزه در فضای مجازی معرفی شده است. در روز اول موزه ملی، روز دوم کاخ گلستان، روز سوم سعدآباد، روز چهارم کاخ نیاوران، روز پنجم موزه فرش و روز ششم هم موزه رضا عباسی معرفی شده و این رویکرد ادامه پیدا خواهد کرد.
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: موزه ملک، ارتباطات، پست، دفاع مقدس و قرآن هم در برنامه ها وجود دارد.
او تصریح کرد: به هر حال فکر می کنیم که باید از فناوری بهره ببریم. این روش در حال حاضر مخاطبین زیادی پیدا کرده اما این طرح مکملِ حضور افراد در این مراکز است و هر یک جای خود را دارد و بعد از کرونا هر دو رویکرد را ادامه خواهیم داد.
به گفته طالبیان این رویکرد سبب تحول موزه ها خواهد شد.
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به وضعیت موزه های بخش خصوصی گفت: بسیاری از موزه های خصوصی در این برنامه هستند و در فضای مجازی معرفی خواهند شد. در آینده نیز موزه های خصوصی می توانند در فضای مجازی ورودی بگیرند.
او در خصوص کمک به موزه ها بعد از روزهای کرونایی خاطرنشان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار