افتتاح پنج سامانه نوین گندزدایی آب آشامیدنی با حضور وزیر نیرو در استان یزد

وزارت کشور شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۴
با حضور " رضا اردکانیان" وزیر نیرو و " محمدعلی طالبی" استاندار یزد پنج سامانه نوین گندزدایی آب آشامیدنی در شهرهای یزد، اردکان، هرات، ابرکوه و زارچ به صورت هم زمان به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی ساخت مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ با حضور "رضا اردکانیان" وزیر نیرو دولت تدبیر و امید و هیئت همراه، "محمدعلی طالبی" استاندار یزد و جمعی از مسئولان و مدیران استان پنج سامانه نوین گندزدایی آب آشامیدنی در استان یزد افتتاح شد.
این سامانه ها با هدف اطمینان از غیر فعال سازی تمام ارگانیسم های مضر، عدم تشکیل ترکیبات مضر، جلوگیری از ایجاد آلودگی های احتمالی در شبکه های فرسوده یا آسیب دیده و با اعتباری بالغ بر 26 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
این پنج سامانه در مجموع توانایی گندزدایی دو هزار و 140 لیتر بر ثانیه آب به روش الکترولیز نمک کلرید سدیم را دارند که این میزان در هر کدام از شهرها به صورت مجزا، یزد 1500 لیتر بر ثانیه، اردکان 300 لیتر بر ثانیه، هرات 140 لیتر برثانیه، ابرکوه 100 لیتر بر ثانیه و زارچ 100 لیتر بر ثانیه آب می باشد.
این روش به عنوان یکی از روش های نوین و ایمن گندزدایی آب، جایگزین سیستم های گندزدایی گاز کلر شناخته می شود که از شروع تا پایان مرحله تولید، سیستم کاملا ایمن بوده و نیروی کار با هیچ گونه ماده شیمیایی در تماس نیست.
این سامانه دارای مزایایی از جمله ایمنی بالا نسبت به سیلندرهای گاز کلر، راه اندازی بسیار آسان و راحت و صرفه اقتصادی به نسبت گاز کلر و پرکلرین می باشد. همچنین با حضور وزیر نیرو و استاندار یزد عملیات اجرایی ساخت مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی آب یزد با اعتباری بالغ بر ۱۰۱ میلیارد ریال از محل تبصره سه آغاز شد.
گفتنی است در سفر وزیر نیرو به استان یزد ۳۴ پروژه آب و برق با اعتبار ١٠١ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار