انتخاب هوشمندانه ی «جهش تولید» به عنوان شعار سال از سوی مقام معظم رهبری که تداوم بخش شعار سال های گذشته است نشان از اهمیت ویژه حوزه اقتصادی دارد و لازمه ی آن تلاش برای بهبود و ارتقا اقتصادی است که مرتبا با ضرباتی چون تحریم، زلزله، سیل و یا بیماری (کرونا) مواجه می شود.

خبرگزاری فارس-کرمانشاه-زینب حقیری: مدت زمان زیادی از سال نو میلادی نگذشته بود، جهان با ویروس ناشناخته ای رو به رو شد که مهمترین مشخصه ی آن همه گیری سریع بود. کشور ما نیز از اولین هایی بود که با این ویروس درگیر شد و سال نو را در حالی آغاز کردیم که با بحران کرونا مواجه بودیم.
در چنین شرایطی رهبر معظم انقلاب «جهش تولید» را به عنوان شعار سال انتخاب می کند، در واقع جهش تولید بیانگر تاکید ویژه بر نقش تولید داخلی، استقلال و خودکفایی آن در بهبود وضع اقتصادی است؛ اضافه کنم، استفاده از واژه شعار برای بیان این عبارت ممکن است کمی ما را منحرف کند اینکه به جای شعار بگوییم هدف یا برنامه سال جاری جهش تولید است ما را به عملی کردن آن نزدیکتر می کند.
مع الوصف کرمانشاه به عنوان یکی از استان های غنی از جهت منابع و نیروی جوان با هدفمندی، برنامه ریزی و همت مسئولین می تواند گام های مهمی در جهت تحقق این شعار یا (هدف) بردارد، ظرفیت هایی چون گردشگری، هم مرز بودن با سایر کشورها از جمله مواردی است که با شناخت دقیق و پای کار آمدن مسئولین، جوانانِ سرشار از استعداد این خطه را درگیر فرایند کارآفرینی، اشتغال و نهایتا تولید می کند تا با اهدافی واقع بینانه گام بردارند.
این امر میسر نمی شود مگر با تلاش مضاعف مدیرانی جهادی و دلسوز که خود را از فعالیت های روزانه و مسیر تکراری طی شده ی سال های گذشته رها کنند و با خوش فکری، جوان گرایی و جسارت آماده تغییر روند جاری باشند. 
بی شک در سال های اخیر اهداف اقتصادی فراوانی از سوی مسئولین و نمایندگان استان دنبال شده پروژه هایی چون پتروشیمی اسلام آباد، سامانه سردسیری، راه آهن غرب که نشان از پیگیری های ویژه در جهش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار