وزیر راه و شهرسازی ضمن دیدار با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان از تقویت روابط ایران و ترکمنستان برای تکمیل خط آهن اینچه برون- ترکمنستان خبر داد و گفت: به تازگی ۴۸ هکتار زمین در گرگان برای طرح اقدام ملی تولید مسکن خریداری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به استان گلستان با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در آن استان دیدار و گفتکو کرد.
وزیر راه و شهرسازی در این دیدار به تشریح جزئیات و اهداف سفر خود به استان پرداخت و خواستار همراهی مسئولان ارشد استان در تحقق اهداف توسعه ای وزارت راه و شهرسازی شد.
اسلامی بررسی روند تکمیل فرودگاه بین المللی گرگان را از جمله بازدیدهای سفر خود به استان گلستان برشمرد و گفت: با اجرای ترمینال داخلی، پروازهای بین المللی و داخلی از هم جدا شده و ظرفیت پنج هواپیما به طور همزمان ایجاد می شود. همچنین پیش بینی می شود افزایش ظرفیت حضور هواپیما در فرودگاه موجب رشد ۱۰ برابری جابه جایی مسافر در این فرودگاه شود.
عضو کابینه دولت دوازدهم تکمیل فرودگاه بین المللی گرگان و توسعه آن را ظرفیتی جدید برای کارکرد نقش توسعه ای این فرودگاه در صورت بهره برداری عنوان کرد.
پیش بینی ذخیره سوختگیری هواپیماهای فرودگاه کلاله
وزیر راه و شهرسازی همچنین به درخواست استاندار برای پیش بینی ذخیره سوختی در فرودگاه کلاله اشاره کرد و افزود: در حال حاضر برای تامین سوخت هواپیماهای فرودگاه کلاله، ماشین های سوختگیر باید به فرودگاه کلاله بروند و نیاز است تا تمهیداتی اندیشیده شود تا این هزنیه و مخاطرات کاهش یابد.
اسلامی ایجاد دور برگردان ها در سطح استان را از دیگر اهدافی برشمرد که وزارت راه و شهرسازی پیگیری می کند و توضیح داد: در ابتدا تصویب ایجاد ۲۰ دور برگردان ابلاغ شده بود که با سفر ریاست جمهوری این تعداد به ۵۰ دور برگردان در سطح استان افزایش یافت. امید است تا با تامین هزینه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار