رمز دوم پویا که خود منجر به کاهش قابل توجهی از جرائم فیشینگ شده بود این روز ها در معرض خطر کلاهبرداری های اینترنتی قرار گرفته است.

نوروزی کارشناس بانکی در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به امنیت شبکه بانکی ایران بیان کرد: ابتدا باید روال دریافت یک درگاه پرداخت یا دستگاه کارتخوان برای یک کسب و کار در ایران را مورد بررسی قرار دهیم، معمولا کسانی که در یک کسب و کار فعالیت دارند به دریافت درگاه یا کارتخوان اقدام می کنند.
وی افزود: اما برخی از فعالان اقتصادی در سایت های خود با شماره کارت نسبت به معاملات تجاری خود اقدام می کنند و معمولا این نوع سایت ها هیچ نظارتی بر آن ها صورت نمی گیرد و جامعه باید برای خریدهایش مراقب این نوع معامله ها باشد؛ چرا که مسئولیت این نوع خرید ها بر عهده خود فرد بوده و دیگر امکان بررسی قانونی وجود ندارد.
نوروزی در ادامه با اشاره به فعالیت کسب و کار ها با درگاه های پرداخت بانکی گفت: کسانی که این درگاه ها را دریافت می کنند باید نماد اعتماد را از مرکز تجارت الکترونیکی دریافت کرده باشند در فرآیند دریافت "ای نماد" صاحبان این کسب و کار کامل بررسی می شوند بعد از دریافت این نماد به سراغ بانک ها رفته و درگاه را با مشخصه "ای نماد" اعطا می کنند. تا این جای کار همه فرآیند صحیح است و مشکلی ایجاد نشده است.
او ادامه داد: اما در برخی از موارد ما درگاه پرداخت را در سایت هایی می بینیم که خرید و فروش کالاهایش در قوانین ما ممنوع بوده است. این سوال ایجاد می شود که چطور این چنین سایت هایی درگاه بانکی دریافت کرده اند؟ در بسیاری از موارد ابتدای امر افراد با کسب و کار مجاز درگاه بانکی را دریافت کرده بعد از مدتی تغییر کاربری انجام می دهند یعنی به نوعی نقاب خود را برداشت اند.
این کارشناس بانکی بیان کرد: سایت های نظیر قمار و بخت آزمایی هم از قبیل همین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار