قم - ایرنا - افتتاح ۲ بیمارستان و افزایش ۴۵۰ تخت، مراجعه ۱۵۰ تن به نقاهتگاه یاوران حضرت مهدی(عج)، قرنطینه پس از سفر، ضرورت درخانه ماندن در روز طبیعت، پیام همدردی استاندار گانسوی چین با مردم قم، اجرای طرح همدلی مردم و اصناف، دورکاری دوسوم کارکنان دولت و اجرای طرح پالایش مسافران نوروزی؛ سرخط مهم ترین اخبار روز چهارشنبه ۶ فروردین ماه جاری استان قم درباره کرونا بود.

افتتاح ۲ بیمارستان و افزایش ۴۵۰ تخت
استاندار قم گفت: به زودی و با افتتاح ۲ بیمارستان امیرالمومنین(ع) و مادر، ۴۵۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی این استان اضافه می شود.
بهرام سرمست در گفت وگوی با ایرنا افزود: با شیوع بیماری کرونا در قم بلافاصله همزمان با اختصاص تمام ظرفیت های بیمارستانی استان به بیماران کرونایی، پیگیری برای تامین ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیمارستان امیرالمومنین(ع) و تصویب اختصاص تسهیلات یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی برای بیمارستان مادر در دستور کار استانداری قرار گرفت.
قرنطینه پس از سفر
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۲۰۰ هزار تن از مردم قم در ایام عید به مسافرت رفته و از استان خارج شده اند و باید تمام این افراد درلحظه برگشت از سفر مورد ارزیابی و پایش قرار بگیرند و درصورت نیاز قرنطینه شوند.
محمدرضا قدیر درگفت وگویی افزود: باید این افراد بعد از بازگشت از سفر تا مدتی قرنطینه باشند و تمام اطرافیان و نزدیکان از برخورد با آن ها خودداری کنند.
مراجعه ۱۵۰ تن به نقاهتگاه یاوران حضرت مهدی(عج)
مدیر نقاهتگاه یاوران حضرت مهدی(عج) قم گفت: تاکنون حدود ۱۵۰ تن به این نقاهتگاه مراجعه داشته اند که تعدادی از آنها دوران نقاهت خود را سپری کرده اند و تعداد دیگری نیز مشغول گذراندن دوران نقاهت در این مجموعه هستند.
سرهنگ ابوالفضل قدیری در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این نقاهتگاه دارای ۸۰۰ تخت بستری است که در ۲ بخش برادران و خواهران در حال ارائه خدمات به بیماران است که دوران نقاهت بیماری خود را سپری می کنند.
پیام همدردی استاندار گانسوی چین با مردم قم
«تنگ رنجیان» استاندار گانسوی کشور چین، درپیامی ضمن همدردی با مردم استان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار