به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در نشست صمیمانه با فعالین دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد که در دانشکده مهندسی برگزار شد ، با بیان اینکه من هیچ مخالفتی با موسیقی ندارم ولی کنسرت، موسیقی نیست، اظهار کرد: موسیقی نیز منحصر به کنسرت نیست، کنسرت مکان اجرای موسیقی و مسئله ما با کنسرت مسئله ابتذال است.
وی با اشاره به اینکه در سراسر کشور کنسرت برگزار می شود، افزود: آیا می توان گفت کنسرتی بدون ابتذال برگزار می شود، نمونه یکی از کنسرت ها را به من نشان دهید که مبتذل نبوده باشد. در چند روز پیش که من در دانشگاه فردوسی حضور داشتم موسیقی اجرا شد نه کنسرت.
امام جمعه مشهد تصریح کرد: بحث ما در مشهد موسیقی نیست بلکه اجرای کنسرت به شکل مبتذل است که ما با آن مخالف هستیم. چون در کنسرت موضوع درآمدزایی برخی افراد مطرح است که مسئله را به موسیقی گره زده اند.
آیت الله علم الهدی با بیان اینکه ما در شهر تعداد بسیاری آموزشگاه موسیقی داریم که تعدادشان نیز در حال افزایش است، ابراز کرد: وزارت ارشاد به آن ها مجوز می دهد و هیچ ایرادی در کارها آن ها نیست.
وی در خصوص سؤال دبیر انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی درباره کنسرت ها و موسیقی زیرزمینی، گفت: اگر کنسرت و موسیقی زیرزمینی مضر و مفسد است سازمان هایی که فساد را پیگیری می کنند باید آن را نیز پیگیری نمایند، وگرنه ما نگفتیم که کنسرت نباشد و آنگاه موسیقی زیرزمینی به وجود آید.
امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه موسیقی مبتذل و زیرزمینی همانند غذای فاسد است، عنوان کرد: این موارد باید مورد پیگرد قرار گیرد و تأکید می کنم موضوع نبودن کنسرت ارتباطی به موسیقی زیرزمینی ندارد، اینکه کنسرت برگزار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار