تهران-ایرنا- رئیس شورای نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) بامداد جمعه گفت، کردهای سوری آمادگی دارند برای حفظ جان مردم این منطقه از مرز سوریه و ترکیه فاصله بگیرند.

"ریاض درار" در گفت وگو با خبرگزاری "اسپوتنیک" روسیه گفت: جزئیات توافق آتش بس ترکیه تاکنون بدست ما نرسیده، اما آنچه مهم است، توقف درگیری و خروج تمامی نظامیان (ترکیه ای) است که وارد خاک سوریه شده اند.
وی افزود: آنچه برای ما حائز اهمیت است، رسیدن به توافقی است که کسی از آن آسیبی نبیند و آتش بس شرایط امنی را برای مردم فراهم کند.
رئیس شورای نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) با اشاره به این که نیروهای کرد در پنج کیلومتری و در برخی مناطق در ۱۴ کیلومتری مرز سوریه با ترکیه حضور دارند، ادامه داد: ما مشکلی نداریم که برای حفظ جان خانواده هایمان، اندکی از مرز فاصله بگیریم.
درار گفت: تا کنون درگیری متوقف نشده است، حتی همزمان با سخنان مایک پنس درباره توافق آتش بس نیز، حمله موشکی (ترکیه) به بیمارستان صورت گرفت.
همزمان دیده بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد، با وجود توافق ترکیه و آمریکا برای توقف عملیات نظامی در منطقه شرق رود فرات، عملیات موشکی آنکارا و گروه های وابسته به آن به شهر "رأس العین در نوار مرزی سوریه و ترکیه را زیر نظر گرفته است.
این منبع اعلام کرد: پس از آن که جنگنده های ترکیه پیش از توافق آتش بس، مناطقی را در حومه رقه در شمال شرق سوریه بمباران کرده اند، آرامش نسبی بر محورهای ارتباطی در حومه شهرک "عین عیسی" در شمال این شهر سایه افکنده است.
درار در پایان گفت: آمریکایی ها با فرماندهان نظامی ما (پیش از توافق با ترکیه) تماس گرفته اند و آنها بدون ارتباط با فرماندهان نیروهای دمکراتیک سوریه کاری انجام نمی دهند.
مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا شامگاه پنجشنبه از توافق ترکیه و آمریکا برای برقراری آتش بس در شمال شرق سوریه خبر داد.
وی افزود: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار