مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان رضوی از اجرای طرح همسان سازی حقوق مستمری بگیران این صندوق در استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمود کاظمی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان رضوی اظهار داشت: با اجرای این طرح به طور میانگین ۵۳ درصد از دریافتی مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان رضوی افزایش یافت .
وی اضافه کرد: ۱۲ هزار و ۲۳۶ مستمری بگیر استان از این طرح بهره مند شده و معوقات محاسبه شده از ابتدای سال ۹۹ تاکنون همزمان با حقوق آبان ماه به حساب افراد واریز شد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان رضوی اظهار داشت:طی ۱۵ سال فعالیت صندوق تا کنون بیش از ۱۶۲ هزار خانوار از روستائیان، عشایر و کشاورزان شاغلین حوزه صنایع دستی و قالی بافان به عضویت صندوق درآمده اند که از این تعداد ۱۲هزار و ۲۳۶ نفر (۶۷۵نفر از کار افتاده کل، ۶۰۱۵ نفر بازنشسته و ۵۵۴۶ بازمانده بیمه شده متوفی) مستمری بگیر صندوق هستند.
وی ادامه داد: مبنای محاسبه مستمری همسان سازی دو سوم میانگین سطح درآمدی معیار کسر حق بیمه در سالهای ۹۸ و ۹۹ اعمال و برای بازنشستگان پیش از موعد نیز بر اساس همین میانگین سطوح و سنوات بیمه پردازی شان اعمال شده است.
کاظمی با دعوت از همه زنان و مردان ۱۸ تا ۵۰ سال مشمول گروه های هدف صندوق از جمله ساکنان روستا و مناطق عشایری و شهر های زیر ۲۰هزار نفر جمعیت و کشاورزان وشاغلین صنایع دستی و قالی بافان ساکن کلان شهرها، گفت: متقاضیان با مراجعه به کارگزاریهای معتبر صندوق در ساسر استان به عضویت صندوق درآمده و ضمن بهره مندی از ۱۰ درصد پرداخت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار