والیبال قهرمانی آسیا| به رنگ طلا با طعم انتقام؛ ایران قاره کهن را فتح کرد

خبرگزاری تسنیم شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۳
تیم ملی والیبال ایران فینال مسابقات قهرمانی آسیا را برد و با غلبه بر استرالیا به مدال طلا رسید.

- اخبار ورزشی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، تیم ملی والیبال ایران در بازی نهایی بیستمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران از ساعت 17:50 به مصاف استرالیا رفت و با پیروزی قاطع 3 بر صفر قهرمان شد.
دو تیم در حالی با هم روبه رو شدند که تیم ایران در مرحله نخست مسابقات از استرالیا شکست خورده بود و بازیکنان علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، انگیزه مضاعفی برای شکست دادن و انتقام از استرالیا داشتند و در نهایت هم به هدف خود رسیدند.
ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی تیم ایران برای شروع این بازی از سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) استفاده کرد.
تیم ایران از همان ابتدا با ریسک کم و بسیار کم اشتباه بازی کرد و همین موضوع سبب افزایش اختلاف دو تیم شد. دفاع داخل میدان خوب و استفاده از توپ های برگشتی کنار فشار تماشاگران، باعث شد تا ایران در تمام طول ست اول، تیم برتر میدان باشد. ست نخست با نتیجه 25 بر 14 و روحیه بالای ملی پوشان ایرانی به پایان رسید. 
در ست دوم هم از نوع عملکرد بازیکنان ایران در سرویس و دفاع روی تور می شد فهمید که آنها فقط برای پیروزی 3 بر صفر و انتقام شکست مرحله گروهی مقابل استرالیا به میدان آمده اند. مارک لبدیف، سرمربی تیم ملی استرالیا در ست دوم، توماس ادگار، ستاره تنومند تیمش را به دلیل عدم کارآیی بیرون کشید و ویلیامز را به زمین فرستاد. بازیکنان ایران با تکیه بر آنالیز دقیق حریف، راه های حمله استرالیا را به خوبی بسته بودند و در نهایت در این ست هم 25 بر 17 برنده شدند.
بازی در ست سوم، متعادل تر آغاز شد و مساوی پیش رفت. دو تیم در ...

سرخط اخبار