اعتراضات عراق امروز (سه شنبه) به رغم شیوع بیماری کرونا با حضور تعداد زیادی از ساکنان استان های مرکزی و جنوبی عراق در مخالفت با نخست وزیر جدید برگزار شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، معترضان در تظاهرات میلیونی خود در میدان التحریر واقع در مرکز بغداد بار دیگر مخالفت خود را با محمد توفیق علاوی، نخست وزیر جدید اعلام کرده و خواستار انتخاب شخصیتی جایگزین و مستقل خارج از احزاب موجود در عراق شدند.
تظاهرکنندگانی که بسیاری از آنها از استان های مرکزی و جنوبی در پاسخ به فراخوان ها در شبکه های مجازی برای حضور میلیونی در ۲۵ فوریه به میدان التحریر آمده بودند پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن از پارلمان خواسته شده بود قانون جدیدی را به عنوان مقدمه ای برای تغییر جامع در روند سیاسی کنونی کشور تصویب کند.
در این راستا، علی مکدام، فعال حقوق بشر گفت، میدان التحریر از ساعات اولیه صبح امروز تاکنون محل تجمع ده ها هزار تظاهرکننده از استان های مرکزی و جنوبی است و معترضان بر استقلال اعتراضات خود و اینکه انقلاب اکتبر فراموش نخواهد شد و ۲۵ فوریه یک آغاز است نه آغاز پایان تأکید دارند.
بارزترین خواسته مردم در تظاهرات امروز، مخالفت با نامزد احزاب برای سمت نخست وزیری یعنی علاوی است و اینکه معترضان بر مستقل بودن این تظاهرات و انقلاب نوامبر تأکید دارند و اعلام کرده اند تحت تأثیر هیچ طرف سیاسی چه مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق یا شخص دیگری نیستند.
المکدام در پایان گفت: "انقلاب" مردمی مستقل است و تابع دستورالعمل های هیچ کس نخواهد بود و اعتراضات میلیونی در التحریر تا اواخر شب ادامه خواهد داشت.
معترضان همچنین در استان نجف به رغم شیوع ویروس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار