سخنگوی وزارت بهداشت:

توقف روند کاهشی بیماری در کشور از هفته گذشته

لوگوی ایلنا ایلنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۰:۵۸

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از هفته گذشته شاهد توقف روند کاهشی بیماری در کشور بودیم و متاسفانه در برخی از استان ها به دلیل عادی انگاری شرایط تعداد موارد بستری و مراجعه های سرپایی در حال افزایش می باشد.
به گزارش خبرنگار ایلنا «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به خطر خیز مجدد بیماری در کشور، بیان کرد: با ایجاد ثبات نسبی در روند موارد بستری در استان مازندران شهرستان های این استان از وضعیت قرمز خارج شدند و در حال حاضر ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی و ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
وی ادامه داد: در هفته گذشته استان های مازندران، گلستان، گیلان و همدان به ترتیب دارای بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همچنین استان های مازندران، گیلان، آذربایجان غربی، اردبیل و گلستان دارای بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در کشور بودند.
لاری افزود: لازم به یادآوری است که از هفته گذشته شاهد توقف روند کاهشی بیماری در کشور بودیم و متاسفانه در برخی از استان ها به دلیل عادی انگاری شرایط تعداد موارد بستری و مراجعه های سرپایی در حال افزایش می باشد.
وی ادامه داد: بنابراین وضعیت در تمامی نقاط کشور به شدت حساس و شکننده است و همانطور که می دانید رعایت پروتکل های بهداشتی در این ایام به عنوان اصلی مهم و موثر درتامین سلامت و معیشت مردم است.
لاری در پایان گفت: مطمئنا ایجاد موج جدید بیماری در کشور منتج به بازگشت اعمال محدودیت های سختگیرانه و تعطیلی بخشی از کسب و کارها خواهد گشت و امیدواریم با تلاش همگانی در عمل به توصیه های بهداشتی شاهد کاهش خیز بیماری باشیم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار