مراغه - ایرنا - معاون مدیرکل سازمان نوسازی مدارس آذربایجان شرقی گفت: اعتبارات دولتی برای رفع مشکلات و ایجاد زیرساخت ها در آموزش و پرورش کافی نبوده و باید از ظرفیت های خیران در این زمینه استفاده کرد.

محمد نجفی سه شنبه شب در جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان مراغه اظهار داشت: فضای استاندارد آموزشی برای هر دانش آموز هشت متر می باشد که این مقدار در کشور ما پنج متر و در آذربایجان شرقی ۵.۲ متر است.
وی گفت: باید برای رسیدن به معیارهای استاندارد تلاش کنیم و در این میان ورود خیران ضروری است.
وی افزود: مراغه در حوزه خیران جز شهرستان های برتر استان بود اما متاسفانه در حال حاضر وضعیت قابل قبولی ندارد و شهرستان ملکان در این حوزه از برترین های استان است.
نجفی اضافه کرد: دعوت از تمامی اعضای مجمع و ایجاد هماهنگی های لازم از ضروریات مجمع خیرین مدرسه ساز مراغه است.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مراغه گفت: اعتمادسازی و جذب خیران باید در اولویت مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان قرار گیرد و از ظرفیت های خیران در این حوزه استفاده شود
موسی شعفی افزود:ساماندهی مشکلات و ناهماهنگی ها باید در اولویت مجمع قرار گیرد.
وی گفت: اولویت بندی مشکلات مدارس مراغه از جمله مدارس فرسوده و برنامه ریزی برای رفع مشکلات از سوی مجمع خیرین ضروری و لازم است
وی افزود: مجمع خیرین مدرسه ساز ظرفیت خوبی برای شهرستان است و باید با رفع برخی از مشکلات موجود به فکر ساماندهی و برنامه ریزی های عملی در این حوزه باشیم.
مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی از سال ۷۸ آغاز به کار کرده و در سال ۸۰ به ثبت رسمی رسیده است.
مناف کسایی گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز ظرفیت خوبی برای استان بوده و باید توجه داشته باشیم که نگه داشتن خیران سخت تر از پیدا کردن آن ها است.
وی افزود: نتیجه گیری در مجمع زمانی اتفاق می افتد که اعضای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری