هفته گذشته دولت دهلی نو ۱۱۸ اپ چینی جدید را تحریم کرد که بازی های پابجی موبایل لایت و پابجی موبایل Nordic Map را نیز شامل می شود. حالا کمپانی پابجی اعلام کرده به دنبال راه هایی برای بازگشت به بازار هند است.
این کمپانی که کره ای است، به علت انتشار بازی خود توسط شرکت چینی «تنسنت» در لیست دولت هند قرار گرفته. امروز «PUBG Corporation» در بیانیه ای  اعلام کرده که دیگر برای انتشار بازی های سری پابجی موبایل در هند از تنسنت استفاده نمی کند. طبق گزارش ها، پیش از ممنوعیت استفاده از پابجی در هند، این بازی بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است.
در بیانیه نوشته شده:
«در ادامه PUBG Corporation تمام مسئولیت های انتشار بازی در کشور هند را برعهده خواهد کرد. این شرکت با جستجوی راه هایی برای ارائه بازی پابجی در هند در آینده نزدیک، متعهد به انجام این کار با حفظ یک محیط بومی و سالم برای طرفداران آن خواهد بود.»
از ماه ژوئن، دولت دهلی نو استفاده از ۱۷۷ اپلیکیشن چینی را ممنوع کرده است. وزارت الکترونیکی و فناوری اطلاعات هند چنین اقدامی را به نفع حاکمیت و یکپارچگی هند، دفاع از هند و امنیت کشور اعلام کرده است. مقامات نگرانی هایی درباره نحوه جمع آوری و استفاده از اطلاعات کاربران داشتند.
علاوه بر هند، دولت ایالات متحده آمریکا نیز ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن های چینی را مدنظر قرار داده است. رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ به مالک پلتفرم اشتراک ویدیو تیک تاک ، ByteDance دستور داده که کسب و کار خود در این کشور را به یک کمپانی آمریکایی واگذار کند و همچنین هرگونه ارتباط مالی با مالک وی چت را نیز ممنوع کرده است.
دستور ترامپ احتمالا در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار