نیویورک- ایرنا- آتشی که به جان ناو جنگی بونهوم ریچارد آمریکا افتاده است، با گذشت نزدیک به ۲ روز همچنان ادامه دارد و نگرانی ها برای آلودگی دریا به خاطر نشت احتمالی بیش از سه میلیون لیتر سوخت این کشتی رو به تزاید است.

در حالی که شعله های آتش و دود در ناو جنگی بونهوم ریچارد پس از ۲ روز همچنان جولان می دهند و تلاش بیش از ۴۰۰ اکیپ آتش نشانی برای مهار آن بی نتیجه بوده است، فیلیپ سوبک فرماندهی گروهان سوم اعزامی به این ناو، می گوید اولویت نخست ما آن است تا از سرایت آتش به یک میلیون گالن سوخت در کشتی جلوگیری کنیم.
در حالیکه سوبک امیدوار است بتوانند مانع از بین رفتن این ناو جنگی آمریکایی شوند، اما آسیبی که او توضیح می دهد و عکس ها و ویدئوهای منتشر شده، آینده تاریکی را برای این ناو ترسیم می کنند.
وی می افزاید: روبنا و عرشه های فوقانی همچنان در حال سوختن هستند و خسارت هایی را متحمل شده اند.دکل جلویی فرو ریخته اما کشتی در حال حاضر در تعادل قرار دارد.
این فرمانده یکی از یگان های نیروی دریایی آمریکا اظهار کرد: تخمین می زنیم دو عرشه خوبی بین منبع سوخت و آتش که درجه حرارت آن به ۱۰۰۰ درجه می رسد، وجود دارند.
وی ادامه داد: عوامل خنک کنند در اطراف این کشتی قرار گرفته اند و به طور مداوم آب را به سمت آن هدایت می کنند تا بتوانند دما را پایین نگهدارند.
این فرمانده نیروی دریایی اضافه کرد: ما برای شرایط بدتر برنامه داریم، ما برای آن آموزش می بینیم اما امیدواریم به آنجا نرسیم هرچند که آتش به سراسر کشتی تسری یافته و به بدنه آن هم آسیب رسانده است.
هنگام وقوع آتش سوزی، بونهوم ریچارد در حال تعمیر و نگهداری برای نوسازی بود تا بتواند هواپیمای جنگنده F-۳۵ را حمل کند.
سوبک درباره استشمام بوی مواد شیمیایی و پلاستیک در سراسر بندر اظهار کرد: بخشی از آن مربوط به سیم و کابل ها و بخشی از مربوط به پارچه ها و وسایل موجود در آن است که با کشتی های دیگر متفاوت نیست.
نگرانی از ...

سرخط اخبار