پوشش بیمه ای ۹۶ هزار نفر از اتباع خارجی

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸

به گزارش خبرگزاری مهر ، احمدرضا خزاعی در جلسه دیدار با سفیر افغانستان گفت: اتباع خارجی دارای مجوز اقامت در ایران می توانند از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بدون هیچ تفاوتی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه توسعه خدمات به اتباع خارجی و از جمله اتباع افغانستان مورد توجه سازمان تأمین اجتماعی است، اظهار داشت: با تشکیل اداره کل اتباع در سازمان تأمین اجتماعی، تعداد اتباع خارجی بیمه شده این سازمان از ۵ هزار نفر در سال۹۴ به بیش از ۹۶ هزار نفر رسیده است که حدود ۹۰ درصد آنان اتباع کشور افغانستان هستند.
وی با بیان اینکه تعداد اتباع افغانستانی ساکن و شاغل در ایران بسیار بیشتر از تعدادی است که تحت پوشش خدمات سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند، گفت: امیدواریم با تسهیل صدور مجوز اقامت، اشتغال و تردد اتباع افغانستان که با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کشور درحال پیگیری و انجام است، امکان افزایش تعداد اتباع افغانستانی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی افزایش یابد.
مهرداد قریب معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی مطابق با قانون خدماتی مشابه به اتباع خارجی ارائه می دهد و تفاوتی بین آنان با سایر بیمه شدگان وجود ندارد.
وی افزود: اتباع خارجی علاوه بر بیمه اجباری می توانند از بیمه های اختیاری و مشاغل آزاد نیز استفاده کنند و آماده ارائه خدمات به اتباع خارجی از جمله اتباع کشور افغانستان هستیم.
قریب با بیان اینکه نرخ حق بیمه برای تمامی بیمه شدگان تأمین اجتماعی از جمله اتباع خارجی برابر با ۳۰ درصد حقوق و دستمزد آنان است که ۲۳ درصد آن توسط کارفرما و ۷ درصد نیز توسط بیمه شده پرداخت می شود. افرادی که به صورت مستقل و بدون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار