تولیت آستان قدس رضوی گفت: مدافعان سلامت برگ زرینی از انسانیت، نوع دوستی و تعهد دینی را در این ایام به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از آستان نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در آئین شکرانه بازگشایی درب های صحن های حرم مطهر امام رضا(ع) که با حضور خادمان بارگاه منور رضوی و مهمانانی از جامعه مدافعان سلامت در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر، اظهار کرد: فلسفه تشکیل این آئین، شکرگذاری به درگاه پروردگار متعال است که بعد از یک دوره بسیار رنج آور و غم بار، درب های صحن های امام رئوف(ع) به روی عاشقان و دلدادگان و محبان باز می شود
وی افزود: تصمیم ایجاد محدودیت زیارت، حقیقتا تصمیمی بسیار سخت و دشوار بود، اما این تصمیم سخت براساس آموزه های دینی، مذهبی و عقلانیت و خرد ایمان دینی، اتخاذ شد.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان ابراز کرد: از حضرت رضا(ع) درخواست و استدعا می کنیم که ای امام رئوف(ع)؛ هرطور می خواهید ما را تنبیه کنید اما درب های حرم مطهر را بر روی ما نبندید.
وی تصریح کرد: پیشتر در سخنرانی ای گفته بودم «از صفت غریب الغربایی حضرت سخن زیاد گفته بودیم اما هیچگاه آن را تجربه نکرده بودیم مگر در این ایام» اما امروز آن کلام خود را اصلاح می کنم، «یا علی بن موسی الرضا(ع) شما غریب الغربا نیستید، ارواح مطهر انبیاء، اولیاء الله و هزار ملائکه برگرد حرم مطهر شما در حال طواف هستند، ما غریب الغربا هستیم و در این دوران سخت غربت را تجربه کردیم. ما با بسته بودن درب های حرم، احساس غربت و یتیمی کردیم.»
حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه از مهمانان عزیزان مدافع سلامت شرکت کننده در این مراسم که حقیقتا در این ایام خوب درخشیدند، تقدیر و تشکر می کنم. عنوان کرد: مدافعان سلامت برگ زرینی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری