سردار مومنی: تفکر ما این نیست که معتادان را به دریا بریزیم

آفتاب نیوز جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۳
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد که اقدامات مقابله ای هیچ منافاتی با امور پیشگیری و درمان نداشته و این طور نیست که تمرکز در یک مورد سبب بی توجهی یا کنار گذاشتن موارد دیگر شود.

آفتاب نیوز :
سردار اسکندر مومنی در نشست تخصصی سازمان های مردم نهاد منتخب استان های تهران و البرز که پیش از ظهر امروز در مجموعه شقایق برگزار شد گفت: ابتدا لازم است این را بگویم که قطعا نه من و نه هیچ مسئول دیگری نمی تواند قول دهد که همه مشکلات را حل خواهد کرد اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا به این مشکلات رسیدگی کرده و در حد توانمان آن ها را حل و فصل کنیم.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که اعتیاد موضوعی تک حلقه ای نیست گفت: این طور نیست که مثلا بگوییم بیکاری تنها عامل اعتیاد است. ما موارد بسیاری داریم که فرد شغل و درآمد خیلی خوبی هم دارد اما معتاد است. در عین حال درمان اعتیاد نیز صرفا یک راه حل ندارد و راهکارهای مختلفی برایش وجود دارد. اما آنچه که مهم است و همه بر آن اتفاق نظر دارند این است که اعتیاد یک پدیده اجتماعی است و باید تمام ارکان جامعه برای حلش وارد شوند.
مومنی با بیان این که متاسفانه در منطقه ای هستیم که مبارزه به تنهایی برای حل مساله اعتیاد جوابگو نیست اظهار کرد: در منطقه ما و البته در سراسر جهان تولید مواد مخدر در حال افزایش است. در آمارهایی که سازمان ملل متحد از شیوع شناسی اعتیاد در سال ۲۰۱۸ منتشر کرده متاسفانه تمام شاخص های مربوط به مواد مخدر در دنیا در حال افزایش است و این وضعیت در منطقه ما بسیار شدیدتر است که همه این موارد نشان می دهد تولید مواد مخدر و عرضه آن در جهان رو به افزایش است.
وی افزود: امروز تولید مواد مخدر صنعتی که تا چند سال پیش در افغانستان وجود نداشت نیز به شکل فزاینده ای در این کشور در حال افزایش است.
مومنی با اشاره به آزاد شدن مصرف موادی نظیر کانابیست ها خاطر نشان کرد: ...

سرخط اخبار