دزفول- ایرنا- معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان درمان گفت: این افزایش حقوق در ۴۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

دکتر ایرج حریرچی یکشنبه شب در نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی دزفول در سالن جلسات این دانشگاه افزود: این افزایش حقوق به طور متوسط ۱۵ میلیون ریال بوده است.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور گفت: تخصیص ۵۰۰ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای پرداخت بخشی از عقب افتادگی کارانه کادر درمان این دانشگاه پیگیری می شود.
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به محدودیت های ایجاد شده برای فعالیت صنوف بیان کرد: ۸۵ درصد واحدهای صنفی کشور برای دریافت کد رهگیری ثبت نام کرده اند که انتظار می رود پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
وی دلیل افزایش آمار کرونا در استان خوزستان را تاخیر در اپیدمی این استان نسبت به سایر استانها دانست و گفت:
افزایش تست گیری و کشف بیماری از دیگر عوامل افزایش آمار در این استان بوده است.
حریرچی افزود: قبلا فقط از افراد بستری تست گرفته می شد ولی اکنون از افراد در تماس با بیماران نیز تست گرفته می شود.
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این نشست با انتقاد از میزان پرداختی کارانه به دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: این پرداختی در مقایسه با سایر دانشگاه های علوم پزشکی ناچیز بود که انتطار می رود برای تشویق کادر درمان در شرایط شیوع کرونا مساعدت لازم صورت گیرد.
عبدالناصر میرشکاک افزود: کارانه کادر بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تا تیر ۹۸ و پزشکان تا اردیبهشت ۹۸ واریز شده است.
وی اظهارداشت: مبلغ هشت میلیارد ریال کارانه برای کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول درنظر گرفته شده است که این مبلغ برای پرداخت کارانه سه ماه نیز کافی نیست.
چهارهزار و ۷۷۰ مورد نمونه گیری کرونا در حوزه دانشگاه علوم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری