تبریز-ایرنا- سرپرست باشگاه فرهنگی و ورزشی ماشین سازی تبریز گفت: با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا، لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور باید تعطیل شود.

حسن آذرنیا روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه همه تیم های حاضر در لیگ برتر به دلیل عدم اتخاذ تصمیم قطعی از سوی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال بلاتکلیف هستند، افزود: انتظار می رود مسئولان فدراسیون سریع تر در این زمینه تصمیم گرفته و تعطیلی لیگ برتر را اعلام کنند.
وی پیشنهاد روشن باشگاه ماشین سازی را تعطیلی لیگ برتر در شرایط فعلی بیان و اضافه کرد: در حالی که برگزاری المپیک که مردم جهان ۴ سال انتظار برگزاری آن را داشتند، و امکانات وسیعی برای ان اختصاص داده شده بود، یک سال به تأخیر افتاده است، دلیل برای ادامه لیگ برتر وجود ندارد.
آذرنیا اظهار داشت: امروز در بیشتر کشورها شاهد تعویق و یا لغو کلی بسیاری از مسابقات جهانی و قاره ای هستیم و در چنین وضعیتی اعلام تعطیلی لیگ برتر بهترین تصمیم است تا زمان مناسب برای شروع فصل جدید لیگ برتر فوتبال کشور برای تمامی تیم ها وجود داشته باشد.
وی به انتشار اطلاعیه شماره ۷ ستاد ملی مقابله با کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: بر همین اساس تمرینات تیم فوتبال ماشین سازی که قرار بود از ۵ فروردین آغاز شود، لغو شده و تمرینات تیمی همانند سایر تیم های کشور تعطیل است.
آذرنیا با تاکید بر اینکه برای شروع لیگ برتر یک ماه باید فرصت بدنسازی به تیم ها داده شود تا بازیکنان دچار مصدومیت نشوند، یادآوری شد: با در نظر گرفتن ۹ هفته باقی مانده، در صورت ادامه بازی ها، پایان لیگ برتر تا تیر و مرداد به طول خواهد انجامید.
وی ادامه داد: این در حالی است که طبق مقررات فیفا برای شروع ۲ لیگ باید فاصله ۷۵ روزی را در نظر گرفت و در این صورت امکان آغاز فصل جدید لیگ برتر در نیمه اول سال ۹۹ میسر نخواهد بود.
به گزارش ایرنا، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار