کرج - رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج گفت: شهردار پیوست ها و شرایط احداث زیرگذر میدان جمهوری را به اطلاع مردم برساند و در این زمینه شفاف سازی کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی حاجی قاسمی ظهر امروز در چهل و پنجمین کمیسیون عمران شورای شهر کرج با اشاره به اجرای پروژه زیرگذر میدان جمهوری و مباحثی که حول آن در فضای مجازی و رسانه ها بیان می شود، اظهار کرد: اخیراً در پی اعلام آغاز ساخت تقاطع غیرهمسطح جمهوری کمپینی در خصوص عدم قطع درختان محدوده پروژه راه اندازی شده است که در این راستا باید افکار عمومی قبل از کلنگ زنی تنویر و اقناع شوند.
وی تصریح کرد: بر اساس مطالعات اولیه و طرح ارائه شده از سوی مشاور، مقرر شده است برای فراهم کردن مقدمات شروع پروژه تعدادی از درختان محدوده به مکان دیگری جابه جا شوند، البته این اقدام مرسوم بوده و در حین اجرای صدها طرح عمرانی دیگر صورت گرفته است.
رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شهری شورای شهر کرج ادامه داد: در این خصوص از شهردار انتظار داریم پاسخ شفافی به دغدغه های مطرح شده ارائه بدهد و بر اینکه شورای اسلامی شهر به شرط رعایت ضرورت های زیست محیطی و کمترین آسیب به درختان و فضای سبز موافق انجام کار است، تأکید کند.
وی ادامه داد: کمیسیون محیط زیست و سلامت در این ارتباط جلسه ویژه ای را با حضور نمایندگان شهرداری و مشاورین طرح برگزار کرده و ابعاد مختلف پروژه را به لحاظ توجه به حیات درختان محدوده و کمترین آسیب به فضای سبز سنجیده است و اگر شورای اسلامی شهر در شرایط کمبود منابع مالی پروژه ای را مصوب می کند، شهروندان یقین بدانند که اجرای آن ضرورت، فوریت و توجیه مهندسی داشته است.
به گفته حاجی قاسمی، به طور مثال اگر بزرگراه سپهبد شهید سردار سلیمانی به بهره برداری برسد این محدوده (میدان جمهوری اسلامی) به یکی از گره های ترافیکی تبدیل شده و شهروندان از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار