رئیس گروه علم و فناوری زیستی و پزشکی جایزه مصطفی(ص) از نحوه توزیع واکسن کرونا در جهان و ویژگیهای واکسن تولید شده توسط برگزیده این جایزه گفت.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ رسول دینار وند، رئیس گروه علم و فناوری زیستی و پزشکی جایزه مصطفی (ص) با حضور در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به دلایل شکل گیری جایزه مصطفی در کشور اظهار کرد: یکی از روش های رسیدن به مرجعیت علمی در جهان اسلام معرفی دانشمندان این عرصه به عنوان الگو است که جایزه مصطفی این اهداف الگوسازی در این زمینه را برعهده گرفته است؛ حوزه هایی که جایزه مصطفی در آنها متمرکز شده شامل حوزه مختلف علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و فناوری زیستی و پزشکی، علم و فناوری نانو و تمام زمینه های علم و فناوری است.
وی افزود: بعد از سه دوره برگزاری این جایزه علمی که دور آخر برگزاری بیشتر متمرکز بر حوزه علم و فناوری زیستی و پزشکی بود و در این دوره، دکتر اوگور شاهین که دانشمند مسلمان متولد ترکیه و استاد دانشگاه ماینز آلمان است برگزیده جایزه مصطفی(ص) شد.
رئیس گروه علم و فناوری زیستی و پزشکی جایزه مصطفی درباره فعالیت های اوگور شاهین گفت: وی از بنیانگذاران روش جدیدی در حوزه زیست فناوری است و بر روی روشهای مبتنی بر mRNA فعالیت می کند. در این روش فعالیت ها مبتنی بر دستورات ژنتیکی است و متمرکز بر پروتئین های سلولی؛ این دانشمند و همسرش از بنیان گذاران این روش در جهان هستند و برای کار در این حوزه جایزه مصطفی به آنها اعطا شد. حالا هم می بینیم که واکسن کرونا با همین روش در حال تولید است.
وی ادامه داد: واکسن کرونای تولید شده توسط این دانشمند احتمالا تا هفته آینده تاییدیه مصرف دریافت می کند چرا که تمام مراحل تست حیوانی و کارآزمایی بالینی را پشت سر گذاشته است. با تأیید این واکسن و 9 واکسن دیگر در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار