زنجان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: هم اکنون ۷۰ درصد دانش آموزان این استان در سامانه شاد فعالیت می کنند و در مجموع ۸۸ درصد کلاس های درس و ۱۰۰ درصد مدارس عضو شاد هستند تا آموزش تعطیل نشود و طبق برنامه زمان بندی نیز امتحانات دانش آموزان نیز برگزار خواهد شد.

ابراهیم رفیعی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از شیوع بیماری کرونا شیوه های تعلیم و تربیت تغییر کرد و فعالیت معلمان در فضای مجازی شکل گرفت که در زمان حاضر با راه اندازی سامانه شاد اقدامات مربوطه انسجام بیشتری یافته است.
وی اضافه کرد: سامانه شاد بزرگترین پروژه فضای مجازی محسوب می شود چرا که در مقایسه با پیام رسان های دیگر جامعه هدف ۱۸ میلیون نفری را تحت پوشش خود دارد.
این مسؤول ادامه داد: سامانه شاد شناسنامه دارد و کار ارزشمندی محسوب می شود که معلم می تواند به راحتی با دانش آموزان ارتباط برقرار کند و در واقع چاره ای جز انجام چنین کاری نبود.
این مسؤول با اشاره به اینکه اجرای هر طرح یا نرم افزاری به طور حتم بااشکالاتی مواجه است، گفت: هرچند شبکه شاد نیز ایراداتی داشته اما به تدریج مسائل برطرف شده این در حالی است که آموزش های مجازی غیر ازاین بستر، بصورت خود جوش و غیر سازمان دهی شده و نامطمئن بود.
وی اظهار داشت: برنامه شاد مدرسه محور بوده و فرهنگیان اشراف کامل بر گنجاندن محتوای درسیدر آن دارند و از طرفی افراد نمی توانند به یکدیگر پیام بفرستند.
رفیعی افزود: بر این اساس در مناطق فاقد اینترنت نیز باید جایگزین تعیین شود و برای معلمان بسته هایی ارائه شده که طراحی بسته های ویژه برای دانش آموزان نیز می تواند مسائل را کاهش دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: هدف از راه اندازی شبکه شاد، نظام مند ساختن آموزش در فضای مجازی به عنوان یک ابزار ایمن، برنامه ریزی شده و متمرکز است و با این ابتکار تمامی مدارس و معلمان از بستر مشترکی بهره مند خواهند شد.
رفیعی یکی از مهمترین وظایف آموزش و پرورش را بسترسازی برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری