در این رده بندی میانگین امتیازی مورد توجه قرار گرفته است که البته یکی از ملاکهای انتخاب عنوان بهترین مربی سال است.

به گزارش جهان نیوز ،برای انتخاب پرامتیازترین سرمربی سال ۹۸ نگاهی انداختیم به بازی های لیگ برتر از فروردین تا اسفند ۹۸ و در این میان اتفاق جالب اینکه هر دو مربی این روزهای استقلال و پرسپولیس نام خود را در جمع بهترین ها قرار دادند.
در کنار عناوین ریز و درشتی که در پایان هر سال از رقابت های برگزار شده استخراج می شود به دنبال این بودیم تا پرامتیازترین سرمربی و یا به نوعی (عبارت نامتعارف) امتیازگیرترین معرفی کنیم و برای این کار باید در ابتدا بازی های باقیمانده از لیگ قبلی را که در ماه های ابتدایی سال برگزار می شد مورد توجه قرار می دادیم و سپس به بررسی رقابت های لیگ نوزدهم می پرداختیم تا در نهایت بتوانیم به آمارهای جالبی که در ذیل آمده است برسیم. 
۱. سرمربی صدرنشین این روزها در لیگ برتر حضور ندارد. گابریل کالدرون آرژانتینی بعد از نیم فصل حضور در پرسپولیس در نهایت نتوانست با این تیم ادامه دهد. مطابق جدولی که در پایین این مطلب آمده است پرسپولیسی ها با کالدرون به ۳۴ امتیاز در ۱۶ بازی دست پیدا کردند و مرد آرژانتینی نیز به میانگین ۲.۱۲۵ امتیاز به ازای هر بازی دست پیدا کرد.
۲. ساکت الهامی را شاید بتوان عجیب ترین نامی دانست که در صدر این جدول حضور دارد. او در حالی توانسته آمار فوق العاده ای روی نیمکت تراکتوری ها به دست بیاورد که پس از سال دستیاری، در ابتدای لیگ نوزدهم به عنوان مربی در همین تیم تراکتور و سپس در تیم ماشین سازی به کار مشغول شد تا اینکه در نهایت موفق شد به عنوان جانشین مصطفی دنیزلی روی نیمکت تراکتوری ها بنشیند و پس از ۹ بازی به آمار فوق العاده ۱۹ امتیاز و میانگین ۲.۱۱۱ امتیاز از هر دیدار رسید.
۳. یحیی گل محمدی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار