جهانگیری: از هم اکنون وزارت نیرو برای تامین آب شرب در تابستان برنامه ریزی کند

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۲۷
معاون اول رئیس جمهور گفت: از هم اکنون وزارت نیرو برای تامین آب شرب در تابستان برنامه ریزی کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای عالی آب با اشاره به گزارش وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اقدامات انجام شده برای تدوین الگوی کشت ملی، از تلاش های صورت گرفته برای تدوین و ارائه این گزارش قدردانی کرد و گفت: سند الگوی کشت موضوعی است که سالها در کشور مطرح بوده که خوشبختانه وزارت جهاد کشاورزی مطالعات و بررسی های متعددی را انجام داده و این سند امروز تدوین شده است.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به محدودیت منابع و مولفه های تولید در همه بخش ها، اظهار داشت: در بخش کشاورزی نیز همانند سایر بخش ها با محدودیت منابع نظیر آب و خاک مواجه هستیم و مهمترین پیام سند الگوی کشت نیز این است که بتوانیم از منابع محدود، بهترین استفاده را انجام دهیم تا بیشترین بازده را داشته باشیم.
وی افزود: اجرای الگوی کشت ملی باید منجر به این شود که از هر متر مکعب آب در بخش کشاورزی بهترین استفاده صورت گیرد و محصولات کشاورزی نیز با بالاترین بازدهی تولید شود.
جهانگیری با بیان اینکه بخش کشاورزی مهمترین مصرف کننده آب در کشور است، تصریح کرد: اگر بتوانیم با اقداماتی نظیر اجرای الگوی کشت حتی ۱۵ درصد در مصرف آب بخش کشاورزی صرفه جویی کنیم، اثرگذاری این کاهش مصرف بیش از صرفه جویی در بخش های صنعت و شرب نمایان خواهد شد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه تدوین و اجرای الگوی کشت در کشور یک تکلیف قانونی است، خاطر نشان کرد: رمز موفقیت اجرای این طرح تفاهم میان ذینفعان طرح است و مشارکت اساتید دانشگاه و صاحب نظران نیز در این زمینه می تواند در موفقیت اجرای طرح موثر باشد.
وی از معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی خواست طرح الگوی کشت ملی تدوین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار