خانواده «لجین هذلول» فعال زن سعودی در زندان «حائر» عربستان خبر دادند که فرزندشان اقدام به اعتصاب غذا کرده است. مقامات سعودی ۱۵ مه ۲۰۱۸، تعدادی از فعالان برجسته حقوق بشر در عربستان را از جمله مشهورترین آن ها لجین الهذلول، سمر بدوی، نسیمه الساده، نوف عبدالعزیز و میساء الزهرانی را بازداشت کردند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فعال زن سعودی پس از ادامه شکنجه ها و ممانعت مقامات از تماس وی با خانواده اش دست به اعتصاب غذا زد.
به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه القدس العربی، خانواده «لجین هذلول» فعال زن سعودی در زندان «حائر»عربستان خبر دادند که فرزندشان اقدام به اعتصاب غذا کرده است.
«علیاء هذلول» خواهر لجین شب گذشته در صفحه توئیتری خود نوشت: امروز ساعت 7 بعدازظهر به وقت ریاض خواهرم لجین به دلیل اینکه اداره زندان حائر اجازه ارتباط با خانواده اش را نمی دهد دست به اعتصاب غذا زده است. لینا، خواهر دیگر هذلول نیز توئیت مشابه همین را منتشر کرد.
هنوز واکنش رسمی از سوی مقامات سعودی به این خبر مشاهده نشده؛ اما رژیم عربستان سعودی همواره هرگونه مشکل و کوتاهی علیه زندانیان را انکار می کند.
مقامات سعودی 15 مه 2018، تعدادی از فعالان برجسته حقوق بشر در عربستان را از جمله مشهورترین آن ها لجین الهذلول، سمر بدوی، نسیمه الساده، نوف عبدالعزیز و میساء الزهرانی را بازداشت کردند.
گزارش های سازمان های حقوق بشری در آن زمان دلایل دستگیری این فعالان را دفاع آن ها از حقوق زنان در مقابل اتهامات رسمی مقامات سعودی ضد آن ها در زمینه به خطر انداختن امنیت کشور عنوان کردند.
این در حالی است که پیش تر پدر «الهذلول»، از شکنجه و تعرض به دخترش در زندان های عربستان سعودی خبر داد و توئیت قابل تأمل و کنایه آمیزی درباره شیوه های شکنجه و تعرض به وی در زندان منتشر کرد. وی به طور غیرمستقیم وضعیت دخترش و فریاد کشیدن او را در زندان به دلیل اعمال انواع شکنجه و تهدید بیان کرد.
خانواده هذلول پیش تر اعلام کرده بودند نگرانند سناریوی «صالح الشیحی»، خبرنگار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار