ماجرای مناقشه بنیاد شهید و آموزش و پرورش در مدارس چه بود؟

خبرگزاری تسنیم جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۴۳
چندی پیش بود که خبر تعطیلی و پلمپ قضایی دو مدرسه در سطح شهر تهران به رسانه ای کردن دعوای قدیمی دو ارگان دولتی منجر شد.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، چندی پیش بود که خبر تعطیلی و پلمپ قضایی دو مدرسه در سطح شهر تهران به رسانه ای کردن دعوای قدیمی دو ارگان دولتی منجر شد. دبستان دخترانه شهید غلامرضا زیوری، در منطقه 3 آموزش وپرورش تهران و در خیابان بهبودی قرار دارد. مدرسه شهدای هسته ای که در منطقه دو آموزش وپرورش شهر تهران قرار دارد، دبیرستانی با بیش از 150 دانش آموز پسر است. پلمپ این دو مدرسه با شکایت بنیاد شهید به عنوان مالک حقوقی این مدارس از وزارت آموزش و پرورش اتفاق افتاد و به دنبال آن سرنوشت تحصیل بیش از 600 دانش آموز این مدارس بلاتکلیف عنوان شد.
از اوایل انقلاب مالکیت این دو ساختمان مصادره ای با بنیاد شهید بوده است. و ظاهرا سال هاست که بر سر این مدارس با وزارت آموزش و پرورش اختلاف دارد. وزارت آموزش و پرورش که نه ساختمان مدارس را به مالک پس داده و نه اجاره بهایی بابت آن پرداخت می کرده، به دلیل کمبود بودجه تلاشی برای پرداخت حق بنیاد شهید نکرده است و از طرفی بنیاد شهید نیز که به علت همان کمبود بودجه طی دو سال گذشته بدهی های بالایی به بیمه تکمیلی داشته است، فشار این بدهکاری را ناچارا بر سر آموزش و پرورش اعمال کرده است. زیرا عملا بعد از سرباز زدن بیمه دی از پذیرش بیماران ایثارگر به علت حجم بالای بدهی بنیاد شهید، این بنیاد برای تسویه حساب مالی به سوی فروش املاک خود روی آورده است.
حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره این دعوای قدیمی گفت: در دوران مسئولیت در بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره آمادگی لازم را برای حل مشکلات مربوط به این املاک داشته ایم و در این راستا با دو وزیر قبلی آموزش و ...

سرخط اخبار