همتی: اگر ارزپاشی می کردیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد بود

لوگوی الف الف . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۰:۱۴
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اگر ارزپاشی می کردیم، دلار به ۵۰ هزار تومان و نرخ تورم به ۱۲۰ درصد می رسید، گفت: درآمدهای ارزی کشور رو به افزایش است.

به گزارش مهر، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با حضور در شبکه افق، در خصوص مذاکره با مسئولان کره جنوبی در خصوص آزادسازی منابع بلوکه شده ایران گفت: اراده سیاسی در مسئولان کشور کره جنوبی برای حل این موضوع نیست، اما این بار قول داده اند تا با دست پر برگردند و این قولی است که قائم مقام وزارت امور خارجه این کشور ارایه داده است؛ اما کره درخواست ارایه برخی اقلام از جمله تست کرونا و آمبولانس را به ایران داده است؛ در حالی که به هر حال ۷ میلیارد دلار از این منابع در کره جنوبی بلوکه بوده و این کشور باید آن را آزاد کند.
کره جنوبی اراده ای برای آزادسازی هفت میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران ندارد
وی افزود: کره جنوبی باید منابع ایران را از طریق آمریکا بپردازد که مشکل هم همینجا است اما اراده ای هم از سوی این کشور وجود ندارد.
همتی با بیان اینکه دولت همواره اقتدار خود را از مردم گرفته است، گفت: ما از نظر مردمی و توان نظامی یا حتی توان مذاکره اقتدار داریم و واقعیت این است که تحریم هایی که این بار رخ داده، بسیار بی سابقه بوده و همه جهان را علیه ایران بسیج کرده است؛ اما به هر حال این افتخار ایران است که روی پای خود ایستاد؛ اما فشارها به سمت شرایط مثبت برای ایران تغییر جهت داده و تحریم ها اثرگذار نبوده است.
وی در خصوص درآمدهای حاصل از صادرات برق و گاز ایران به عراق خاطرنشان کرد: این کشور نیز اراده سیاسی ندارد؛ چراکه درآمدهای نفتی عراق به نحوی طراحی شده که درآمدها باید از واشنگتن پرداخت شود؛ به نحوی که باید سهم کویت را کم کرده و مابقی را به حساب بانک مرکزی عراق واریز کند؛ اما تحریم ها دست عراق را بسته است؛ البته راهکارهایی که عراق برای ...

سرخط اخبار