اکوفارس: دارایی نژاد گفت:با وجود بارندگی های اخیر، قیمت گوجه فرنگی به سبب فراوانی عرضه تا حدودی در میدان کاهش یافته است.

به گزارش اکوفارس، مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران، از شکسته شدن قیمت گوجه فرنگی در بازار خبر داد و گفت: با وجود بارندگی های اخیر، قیمت گوجه فرنگی به سبب فراوانی عرضه تا حدودی در میدان کاهش یافته است.
وی نرخ هر کیلو گوجه فرنگی انباری در میدان مرکزی میوه و تره بار را ۳ تا ۴ هزار تومان، گوجه فرنگی بوته ای ۵ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه فرنگی بوته رس ۷ هزار تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان و گوجه فرنگی گلخانه ای ۸ هزار تا ۱۰ هزار تومان اعلام کرد.
دارایی نژاد درباره علل قیمت بالای گوجه فرنگی در مغازه ها افزود: مغازه داران، بار خود را در زمان گرانی خریداری کردند و همچنان به سبب کاهش تقاضا، بار روی دست مغازه ها مانده است.
رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار ادامه داد: برای اولین بار، خانوار ها در پی کاهش عرضه و افزایش قیمت گوجه فرنگی، خرید خود را محدود به مصرف روزانه کردند و همین امر موجب شده به سبب ماندن بار روی دست مغازه داران، قیمت ها شکسته شود.
به گفته وی، با وجود بارش باران همراه با تگرگ در استان بوشهر اظهاراتی مبنی بر خسارت بالا به مزارع گوجه فرنگی مطرح بود، در حالیکه حداکثر ۱۰ درصد محصول تولیدی دچار خسارت شده است و همواره با رسیدن محصول در مناطق دیگر کمبودی در عرضه نداریم.
کاهش مجدد قیمت گوجه فرنگی طی ۷ تا ۸ روز آینده در بازار
دارایی نژاد از افت مجدد قیمت گوجه فرنگی طی روز های آتی در بازار خبر داد و گفت: با آغاز برداشت محصول از مناطق گرمسیری و عرضه گوجه فرنگی بوشهر به بازار پیش بینی می شود که ظرف ۷ تا ۸ روز آینده، نرخ این محصول به ۴ تا ۵ هزار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار