مسئول کارگروه ریه کودکان نهمین کنگره بین المللی بیماری های ریوی، مراقبت های ویژه و سل اعلام کرد، دود سیگار از جمله عوامل محیطی است که احتمال ابتلا به عفونت تنفسی را در کودکان افزایش می دهد.

به گزارش « شیعه نیوز »، مسئول کارگروه ریه کودکان نهمین کنگره بین المللی بیماری های ریوی، مراقبت های ویژه و سل اعلام کرد، دود سیگار از جمله عوامل محیطی است که احتمال ابتلا به عفونت تنفسی را در کودکان افزایش می دهد.
دکتر مریم حسن زاد روز سه شنبه ، اظهار داشت: کودکانی که ناخواسته در معرض دود سیگار هستند، بیشتر از سایر کودکان در معرض ابتلاء به بیماری های عفونت های تنفسی قرار می گیرند.
وی افزود: برخی والدین تصور می کنند که کشیدن سیگار در بیرون از خانه، عوارضی بر روی کودکان آنان ندارد که این باور غلط بوده و مصرف سیگار در بیرون از خانه هم می تواند عوارضی بر روی کودکان آنان داشته باشد.
فوق تخصص بیماری ریه کودکان بیان داشت: آلودگی هوا و زمینه ژنتیکی هم از دیگر عواملی هستند که احتمال ابتلا به این بیماری را در کودکان افزایش می دهند.
وی اظهار داشت: کودکانی که ۲ تا ۳ بار در طول سال دچار عفونت تنفسی می شوند باید از نظر نقص سیستم ایمنی بدن مورد بررسی قرار گیرند تا در صورت ابتلا به آن، مداوا شوند.
حسن زاد با اشاره به اینکه عوامل آلرژی و آسم می توانند زمینه عفونت های مکرر تنفسی را بوجود آورند، گفت: علت ابتلا به بیماری عفونت مکرر تنفسی باید به طور دقیق مشخص شود و کودک مورد مداوا قرار گیرد.
وی در باره میزان شیوع بیماری عفونت تنفسی کودکان گفت: این بیماری از جمله بیماری های شایع در کودکان است و درصد بالایی از مراجعات کودکان به مراکز درمانی در این زمینه است. این بیماری شامل ذات الریه، عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی است که در پنل های این کنگره به علائم، درمان های جدید و پیشگیری از آن ها پرداخته می شود.
فوق تخصص بیماری ریه کودکان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار