کشورهای اروپایی هنوز اقدامی برای حفظ برجام نکرده اند

ایکنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
گروه اجتماعی- رئیس مجلس شورای اسلامی در بجنورد گفت: تاکنون اقدام خاصی از سوی کشورهای اروپایی برای حفظ برجام انجام نشده است.

به گزارش ایکنا از خراسان شمالی، دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر دو روزه خود به خراسان شمالی با حضور در فرودگاه بجنورد و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مهلت یک ماهه باقیمانده از اتمام حجت جمهوری اسلامی منتظر اثبات حسن نیت و اقدام عملی آنان هستیم.
دکتر لاریجانی در ادامه به سفر خود به استان خراسان شمالی اشاره داشت، گفت: این سفر با هدف بازدید از فعالیت های آبادانی این استان است چرا که خراسان شمالی استان مهمی است که بابد پیشرفت های اقتصادی خوبی داشته باشد.
وی عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه اهداف خوبی برای گسترش فعالیت های اقتصادی دیده شده است و بنابراین از نزدیک با فعالان اقتصادی و مدیران اجرایی استان خراسان شمالی دیدار خواهم داشت و شنوای مشکلات آنان هستم.
انتهای پیامی ادامه داد: منشاء برخی مشکلات کشور، داخلی و برخی هم خارجی است و مقاومت، گشایش ایجاد می کند و کنار هم بودن مسئولان در این مقطع زمانی، ارزشمند است.
لاریجانی با بیان اینکه توزیع عادلانه برای دسترسی مردم به نیازهای اساسی در سطح شورای هماهنگ ی سران قوا مطرح است، گفت: موضوع مسکن در سطوح روستاها و شهرهای کوچک و متوسط یکی دیگر از بحث های مهم سران سه قوه است تا زمینه سرمایه گذاری مردم را در این خصوص تسهیل و زمین را از حالت بورس خارج کنیم.
وی افزود: با وجود اینکه 10 میلیارد دلار به صورت ارزان کالاهای اساسی تهیه می شود، اما باز هم این مهم به صورت گران و پرهزینه به دست مردم می رسد، بنابراین باید مدل دیگری را پیگیری کرد تا فشار از روی دوش مردم کاسته شود.
وی خاطرنشان کرد: بازارچه مرزی برای استان خراسان شمالی، ضروری است و در همین زمینه با وزارت خارجه و کشور ...

سرخط اخبار