ساماندهی کاروان های حجاج استان مرکزی

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
10کاروان استان مرکزی امسال برای اعزام زایران سرزمین وحی و به جای آوردن اعمال حج تمتع ساماندهی شده است.

به گزارش  خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرحج و زیارت استان مرکزی گفت: زائران حج تمتع استان مرکزی در قالب هفت کاروان از کلانشهر اراک، یک کاروان از ساوه، یک کاروان از خمین و یک کاروان نیز به صورت مشترک از محلات و دلیجان به سرزمین وحی اعزام می شوند.
اسکندری کمترین قیمت حج امسال را 240 میلیون ریال و بیشترین قیمت را 280 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: اختلاف قیمت حج امسال تنها به دلیل نوع پرواز است.
او گفت: افرادی که دارای قبض حج تمتع تا 15 اسفندماه سال 1385 هستند، به حج تمتع امسال مشرف می شوند.
مدیرحج و زیارت استان مرکزی در ادامه افزود: 22 کلاس آموزشی برای حجاج حج تمتع این استان برنامه ریزی شده که 10 کلاس آن برای زایران مدینه قبل و 12 کلاس نیز برای حجاج مدینه بعد است.
اسکندری گفت: این کلاس های آموزشی درحال برگزاری است و محتوای آن شامل آموزش احکام و مناسک حج، امور اجرایی و آشنایی با سرزمین وحی و امور بهداشت فردی هستند.
او افزود: آزمایش های سلامت و احراز توانایی جسمانی زایران بیت الله الحرام استان مرکزی انجام شده و حجاج به کاروان ها نیز معرفی شده اند.
مدیرحج و زیارت استان مرکزی گفت: کاروان حج تمتع استان مرکزی هفتم ذی القعده اعزام می شود و این سفر معنوی از 28 تا 35 روز طول می کشد.
اسکندری افزود: از مجموع کاروان های اعزام کننده حجاج استان مرکزی در سال جاری 2 کاروان مدینه بعد و بقیه مدینه قبل هستند.
اسکندری با بیان اینکه کاروان های حج تمتع استان مرکزی از فرودگاه امام خمینی(ره) تهران اعزام می شوند، یادآوری کرد: نخستین کاروان حج تمتع استان هفتم ذی القعده اعزام می شود و این سفر معنوی از 28 تا 35 روز طول می کشد.
سال گذشته هزار و 630 ...