مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آرا، یک بار دیگر طرح استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور را تصویب کرد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، جلسه رأی گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای بررسی دومین استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور چهارشنبه شب برگزار شد و با اکثریت آرا به تصویب رسید، تا او به اولین رئیس جمهور تاریخ آمریکا تبدیل شود که در دوره حضورش در کاخ سفید، دو بار استیضاح می شود.
طبق نتایج نهایی، 222 نماینده دموکرات و 10 جمهوری خواه از طرح استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا حمایت کردند و 197 نماینده به آن رأی مخالف دادند.
این دومین بار است که ترامپ در دوران ریاست جمهوری مورد استیضاح قرار می گیرد و اولین باری است که طرح استیضاح یک رییس جمهوری آمریکا تا این حد از طرف دو حزب جمهوری خواه و دموکرات حمایت شده است.
با رأی مجلس نمایندگان به استیضاح، در مرحله بعدی، استیضاح به مجلس سنا می رود و باید در آنجا هم بر سر آن رأی گیری شود. در این مجلس عزل رئیس جمهور منوط به موافقت دست کم دوسوم سناتورها (67 نفر) با استیضاح است.
با این حال، «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوری خواه مجلس سنا گفت که سنا تا قبل از شروع ریاست جمهوری بایدن طرح استیضاح دونالد ترامپ را بررسی نمی کند.
دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده، سومین رئیس قوه مجریه این کشور است که به صورت رسمی مورد استیضاح قرار می گیرد. تاکنون هیچ یک از رئیس جمهورهای آمریکا از طریق استیضاح از مقام خود برکنار نشده اند، اما این نخستین بار در طول تاریخ آمریکا است که مجلس نمایندگان این کشور، طرح استیضاح یک رئیس جمهور را 2 بار به تصویب می رساند.
بدین ترتیب طرح استیضاح دونالد ترامپ چهارشنبه شب به وقت محلی در صحن مجلس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار