روابط مستحکم با ایران مایه افتخار است/ سوریه و ایران در مبارزه با تروریسم شریک هم بودند

برنا نیوز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۴:۶
رئیس مجلس ملی سوریه گفت: ملت ایران، ملتی بزرگ و پر افتخار است و ما از داشتن روابط مستحکم و حسنه با جمهوری اسلامی ایران بسیار خرسند و مفتخریم.

به گزارش خبرگزاری برنا، "حموده الصباغ" رئیس مجلس ملی سوریه جمعه شب در بغداد پایتخت عراق در دیدار 'علاء الدین بروجردی' نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: سوریه و ایران در مبارزه با تروریسم شریک هم بودند و حالا هم امیدواریم در مرحله بازسازی خرابی های ناشی از تروریسم نیز شریک هم باشیم. 
رئیس مجلس ملی سوریه افزود: امیدواریم ایران در بازسازی سوریه نیز مانند مرحله مبارزه با تروریسم، نقش مهمی ایفا کند. 
الصباغ، اعمال تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران را از نظر دولت و ملت سوریه بی ارزش و بی اعتبار دانست و گفت: ما بر داشتن روابط مستحکم و نزدیک با ایران اصرار داریم. 
وی با اشاره به دیگر اقدامات یکجانبه آمریکا گفت: گویی تاریخ تکرار می شود، دیروز انگلستان، فلسطین را به رژیم صهیونیستی بخشید امروز آمریکا می خواهد جولان را جزیی از اسرائیل قرار دهد.
الصباغ افزود: برغم این اقدامات، جهان بداند هم فلسطین روزی به آغوش جهان اسلام بر می گردد و هم جولان را به خاک سوریه باز خواهیم گرداند. 
وی در بخش دیگری از سخنانش، روابط سوریه با ایران را بسیار ارزشمند دانست و گفت: هیچ کشوری مانند ایران به ما کمک نکرد و ما رهبر انقلاب و ملت ایران که همیشه در کنار ما هستند سپاسگزاریم.
رئیس مجلس ملی سوریه ابراز امیدواری کرد که بزودی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را در دمشق ملاقات کند. 
وی گفت: بی صبرانه منتظر آقای لاریجانی هستیم چون او نماینده یک ملت بزرگ و پر افتخار است و مایه افتخار ما است که همیشه روابطمان با جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح است.
رئیس مجلس ملی سوریه خطاب به بروجردی که به نمایندگی از لاریجانی قرار است در نشست بین المجالس همسایگان ...

سرخط اخبار