اظهارات وزیرخارجه آمریکا در نسبت دادن کووید ۱۹ به چین مورد مخالفت دیگر کشورها قرار گرفته است.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رادیو بین المللی چین، شبکه تلویزیونی CNN روز چهارشنبه در گزارشی به نقل از سخنان یکی از دیپلمات های اروپایی نوشت:"پیشنهاد مطرح شده از وزارت خارجه آمریکا در نشست وزیران خارجه گروه هفت درباره نسبت دادن کووید 19 به چین، از خط قرمز عبور کرده و مورد مخالفت دیگر کشورها قرار گرفته است.
این سخنان در واکنش مستقیم به درخواست مایک پمپیو وزیر خارجه آمریکا برای استفاده از نام "ویروس ووهان" در بیانیه مشترک نشست وزیران خارجه گروه هفت است که با رد کشورها با این درخواست رو به رو شد. به سبب دخالت پمپئو، این دوره نشست وزیران بیانیه مشترک اعلام نکرده است.
اروپا از این امر ابراز تاسف کرد. اما چیزی که آن ها را بیشتر مایوس کرده این است که، سیاستمداران آمریکا همانند پامپئو سرگرم برانگیختن مناقشات و جنجال سازی هستند. ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه پس از نشست وزیران خارجه گروه هفت اعلام کرد، نباید برای دستیابی به هدف سیاسی خود از بحران کنونی سوء استفاده کرد. برای مبارزه موثر با کروناویروس، همبستگی و همکاری بین المللی از هر اندیشه دیگر مهم تر است. اظهارات مذکور وزیر خارجه فرانسه، "انتقاد بدون اشاره اسم" علیه پمپئو تلقی می شود.
طبق تازه ترین آمار منتشر شده از دانشگاه جان هاپکنیز آمریکا، تا ساعت 7 پنج شنبه به وقت پکن، جمعا 65 هزار و 285 مورد ابتلا به کروناویروس در سراسر آمریکا شناسایی شده که از میان آن، 926 نفر جان باخته اند و آمریکا نیز برای سه روز پی در پی، شاهد افزایش بیش از 10 هزار مورد ابتلا به این بیماری جدید بوده است. سخنگوی سازمان بهداشت جهانی دو روز قبل پیش بینی کرد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار