گروه استان ها - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: با افزایش موارد مثبت کرونا در استان آمار مراجعات و بیماران بستری در بیمارستان های استان نسبت به ماه گذشته سه برابر شده است.

- اخبار استانها -
ابراهیم جلیلی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در همدان ، اظهار داشت: آمار بیماران تنفسی و مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان نسبت به ماه گذشته سه برابر شده و در حال حاضر 550 نفر به عنوان بیماران تنفسی مشکوک و مبتلا به این بیماری در بیمارستان های استان بستری هستند.
وی با بیان اینکه از دو هفته اخیر شاهد تشدید این بیماری در استان هستیم، ابراز کرد: شرکت در دورهمی های خانوادگی و مراسم شادی و عزا از مهم ترین علل این روند افزایشی بیماری بوده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه بیشتر بیماران شناسایی شده از اعضای یک خانواده بوده و یا با یکدیگر ارتباط نزدیک داشته اند، تصریح کرد: اگر رفت و آمدهای خانوادگی و خویشاوندی محدود شود می توانیم به کنترل این ویروس امیدوار باشیم.
جلیلی با بیان اینکه در اردیبهشت ماه که آمار بیماران کاهشی بود 235 تخت در کل استان برای بیماران کرونایی در نظر گرفتیم، گفت: در شرایط کنونی 700 تخت بستری را برای این بیماران آماده سازی کرده ایم.
افزایش 7.9 درصدی بستری های کرونایی در تهران/ پیشنهاد اعمال محدودیت های جدید
زنگ خطر کرونا در مشهد به صدا درآمد / آمار مبتلایان و بستری شدگان افزایش پیدا کرد
ظرفیت «بخش های بستری بیماران کرونایی» در بیمارستان باقرالعلوم اهر تکمیل شد
وی افزود: در بخش مراقبت های ویژه نیز 100 تخت به بیماران کرونایی اختصاص داده شده که اگر احساس نیاز کنیم مجبور به افزایش آن خواهیم بود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه بدون شک اگر آمار مبتلایان کرونا در استان به همین منوال پیش برود با کمبود تخت های بیمارستانی و تجهیزات مواجه ...

سرخط اخبار