البرز در معرض ۲۱ حادثه طبیعی

پارسینه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۳
مدیر کل بحران استانداری البرز گفت: این استان در معرض ۲۱ حادثه طبیعی است که باید تدابیر لازم برای پیشگیری و کاهش خسارت های ناشی از آن ها را داشت.

محمد رضا فلاح نژاد شامگاه شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان کرج افزود: براین اساس باید با طرح سند مدیریت بحران تدابیر و تمهیدات پیش بینی شود که دراین زمینه اقدامات موثر در استان البرز درحال رخ دادن است.
وی ادامه داد: قانون جامع مدیریت بحران ۶۰ روز است که ابلاغ شده بنابراین فرمانداران به عنوان روسای ستاد مدیریت بحران ۶ شهرستان استان البرز باید با برنامه ریزی های منسجم از آمادگی لازم دراین زمینه برخوردار شوند.
فلاح نژاد گفت: رئیس ستادمدیریت بحران در شهر ها شهرداران و در روستا ها دهیاران هستند بنابراین باید با برنامه ریزی هماهنگی های جامعی دراین زمینه داشته باشند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز خاطرنشان کرد: اخطاریه ها و اطلاعیه های هواشناسی باید جدی گرفته شود و دستگاه های اجرایی متولی مدیریت بحران باید تدابیر جامعی را برای آمادگی هرچه بیشتر به خرج دهند.
وی افزود: از ۲۱ حادثه طبیعی که استان البرز در معرض آن قرار دارد هشت مورد از جمله سیل، آوار، آتش سوزی و زلزله در این استان بیشتر دیده می شود که باید برنامه ریزی دقیق همراه با مطالعه برای کاهش خسارت های ناشی از این حوادث را داشت.
فلاح نژاد یاد آورشد: برگزاری اموزش های مکرر، مانور های آمادگی، نشست های هماهنگی و جلسات آسیب شناسی از جمله نکات ضروری دراین زمینه به شمارمی رود.
وی تاکید کرد: باید بانک اطلاعاتی برای بحران ها از میزان امکانات سازمان ها و ارگان های امدادرسانی تشکیل شود تا بتوان خدمات دهی بهتر در مواقع بحرانی داشت.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: باید اطلاع رسانی دقیق و شفاف در همکاری با رسانه ها داشت و در مواقع بحرانی این همکاری ادامه یابد.
وی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار