امام جمعه اراک گفت: آمریکا و آل سعود می خواستند از شرایط عراق سوء استفاده کنند و این کشور را نیز مانند یمن به خاک و خون بکشند، ولی هوشیاری مرجعیت عراق، مسئولین این کشور و احزاب نقشه استکبار را نقش بر آب کرد.

به گزارش ایسنا آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، در خطبه های نماز جمعه اراک از مونتاژکاری در صنایع در سال های اخیر انتقاد کرد و خواهان توسعه علوم و تکنولوژی پایه در کشور شد.
وی با اشاره به انتخابات مجلس گفت: انتخابات ما نیز باید بر مبنای اصول اسلامی باشد و نباید شاهد ریخت و پاش های عظیم به اسم تبلیغات انتخابات باشیم.
دری نجف آبادی سپس به وضعیت صنایع شهر اراک اشاره کرد و گفت: توسعه علمی کشور مسئله بسیار مهمی است. وضعیت امروز هپکو و آذرآب نتیجه وابستگی علمی این صنایع عدم پیوند دانشگاه و صنعت است.
وی ادامه داد: هپکو را از دولت گرفته اند رفته اند قطعات وارد کرده و مونتاژ کرده اند و امروز که یا دلار ندارند یا خارجی ها به ایشان قطعه نمی دهند به این وضعیت گرفتار شده اند. صنایع ما نباید مونتاژکار باشند، ایران باید تولید کننده و جزو چند کشور اول جهان از نظر توسعه علوم و تکنولوژی باشد.
وی با اشاره به واردات موبایل افزود: ما باید خودمان جزو برترین کشورهای جهان در زمینه ساخت موبایل شویم.
دری نجف آبادی ذکر کرد: البته کارهایی برای ساخت موبایل در کشور انجام شده است، ولی کافی نیست. با سرمایه گذاری چند صد میلیون دلاری در این زمینه می توانستیم سالانه چند میلیارد دلار ارز آوری داشته باشیم. ما پول برای توسعه داشتیم و داریم، ولی حرام کردیم و می کنیم.
امام جمعه اراک گفت: اگر همینطور واردات موبایل چه قانونی، چه قاچاق ادامه پیدا کند و ما هم تولید را به صورت جدی شروع نکنیم تا قیامت جزو وابستگان واردات موبایل باقی خواهیم ماند. چرا وقتی می توانیم موشک بسازیم، مثل کشور فنلاند وارد بازار جهانی موبایل نشویم؟ ما استعداد این کار را داریم.
دری نجف آبادی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار