معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نامگذاری امسال به نام «جهش اقتصادی»، گفت: آنچه مهم است قرار داشتن سیاست های کلان اقتصاد در جهت جهش تولید است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تعطیلی اماکن مقدس مذهبی نظیر حرم امام رضا ( ع) این تعطیلی ها را در تاریخ ایران بی سابقه توصیف کرد و گفت: مردم با مسؤلیت پذیری همراهی خوبی نشان داده اند البته یک جمعیت کوچکی کم توجهی کردند.
وی با بیان اینکه در این مقطع وارد دوره اجرای برخی محدودیت ها خواهیم شد، افزود: وزارت کشور محور اصلی این سیاست است. این محدودیت ها عمدتاً مربوط به سفر متناسب با شرایط کشور است و حتماً فرمانداران و مسؤلانی که مسؤلیت اجرا را دارند باید در هماهنگی کامل با وزارت کشور عمل کنند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه اقتصاد کشور بویژه بخش خدمات تحت تأثیر کرونا قرار خواهد گرفت، گفت: کار گروهی تشکیل و ستاد حمایت دولت برای کمک بسته های حمایتی تدوین کرده است.
جهانگیری گفت: بخش اصلی دولت تعطیل است و تنها کارمندان بخش بهداشت و درمان و مستخدمین بخش هایی که وظیفه تأمین مایحتاج مردم، نظافت و صادرات و واردات را بر عهده دارند سرکار حاضر می شوند.
وی با اشاره به تعطیلی بیش از یک میلیون و دویست هزار کارمند آموزش وپرورش و مرخصی دو سوم کارمندان سایر ادارات اظهار داشت: بخش بهداشت و درمان از بخش هایی است که بیشترین کارمندان دولت در آن فعال هستند که باید در این مقطع به صورت تمام وقت پای کار باشند.
معاون اول رئیس جمهور بابیان اینکه برخی مشاغل باید در شرایط فعلی بیش از گذشته به مردم خدمت رسانی کنند، اظهار داشت: صدا و سیما یکی از این بخش هاست که بار اصلی مبارزه با کرونا را بر عهده دارد و موفق عمل کرده است.
جهانگیری با تشریح برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای غربالگری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار