تهران- ایرنا- اسطوره باشگاه پرسپولیس ضمن آرزوی سلامتی برای مردم ایران در نوروز ۹۹ و درخواست کمک همگانی برای مقابله با ویروس کرونا و ریشه کن کردن آن، تولد دخترش را بزرگ ترین عیدی خود در نوروزهای گذشته خواند.

«علی پروین» بازیکن، کاپیتان و سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس نیازی به معرفی ندارد. او که بین پرسپولیسی های دو آتشه با لقب «سلطان» معروف است، سوم مهرماه ۱۳۲۵ در تهران متولد شد و به جز یک سال، ۱۸ سال از دوران فوتبالی خود را در پرسپولیس گذرانده است.
پروین با کسب ۱۵ جام قهرمانی مختلف در لیگ و جام حذفی، پرافتخارترین سرمربی تاریخ پرسپولیس محسوب می شود. علاوه بر این تیم ملی فوتبال ایران در سال ۱۹۹۰ و تحت هدایت وی قهرمان بازی های آسیایی پکن شد.
به مناسبت نوروز ۹۹ با اسطوره فوتبال پرسپولیس و ایران مصاحبه ای ترتیب دادیم که مشروح آن از قرار زیر است:
سال ۹۸ چطور گذشت؟
سال خوبی نبود، اتفاقات تلخی در این سال رخ داد که باعث شد که از سال ۹۸ به عنوان یکی از تلخ ترین سال های اخیر نام ببریم.
بدترین اتفاق سال ۹۸ چه بود؟
اتفاقات تلخی رقم خورد. از سیل که در آغاز سال رخ داد تا همین ویروس کرونا که روزهای حساس و عجیبی را برای مردم رقم زده است.
سال ۹۹ را چطور پیش بینی می کنید؟
فقط امیدوارم تمام اتفاقات تلخ از بین رفته و شادی دوباره به خانه های ایرانیان بازگردد؛ مردم ایران شایسته بهترین ها هستند.
چه آرزویی در سال ۹۹ دارید؟
آرزو می کنم همه مردم سلامت باشند چرا که هیچ چیز بهتر از سلامتی نیست. خداوند به همه مردم تن سالم بدهد تا آنها بهترین زندگی را داشته باشند.
تا حالا سفره هفت سین چیده اید؟
نه. فقط همیشه لحظه سال تحویل آن را تماشا کرده ام.
از نوروز که در تیم ملی بودید چه خاطره ای دارید؟
سال ۱۳۵۸ بود، دختر کوچک من متولد شد که من در آن زمان همراه تیم ملی در سنگاپور به سر می بردم. این یکی از خاطره های خوب من در تیم ملی است که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار