جدیدترین یافته ها درباره فشار خون بالا

لوگوی سلامت نیوز سلامت نیوز . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۲۲

سلامت نیوز :هرچند در سال گذشته میلادی مطالعات درباره ویروس کرونا و جنبه های مختلف آن موضوعاتی بودند که رسانه های خبری پزشکی پوشش گسترده ای به آن ها دادند، اما کووید-19 تنها موضوع مورد بررسی محققان درسال 2020 نبود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، در این مطلب ، به چند مطالعه مهم پزشکی که در سال گذشته به بررسی یکی از شایع ترین مشکلات سلامت زندگی معاصر یعنی فشار خون بالا پرداخته اند و یافته های آن ها اشاره کرده ایم.
فشار خون بالا در سالمندان
در یک مطالعه 10 ساله که نتایج آن سال 2020 در نشریهAge and Aging منتشر شد، رابطه بین فشار خون بالا و میزان مرگ و میر سالمندان، بررسی و مشخص شد فشار خون بالا در افراد مسن نمی تواند پیش بینی روشنی از مشکلات سلامت آن ها –آن گونه که اکنون در نظر گرفته می شود- ارائه دهد.
براساس این مطالعه، فشار خون بالا به طور قطع با افزایش مرگ و میر در سنین بالاتر از 75 سال، همراه نیست بلکه خطر مرگ و میر در افراد سالخورده مبتلا به فشار خون بالا ، 16 درصد پایین تر است. اما به این معنا نیست که افراد 75 سال به بالا می توانند مصرف داروهای فشار خون را متوقف کنند بلکه این نتایج صرفا می تواند موجب آسودگی خاطر کسانی که از این مشکل رنج می برند و بستگان آن ها شود.
ارتباط عجیب میان اندازه دور ران و فشار خون
طبق مطالعه ای که آوریل 2020 درنشریه «Endocrine Connections »منتشر شد رابطه بین اندازه دور ران پا و فشارخون در افراد ۴۰ سال به بالا مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد بین اندازه بزرگ تر دور ران و شیوع کمتر فشارخون بالا در زنان و مردان رابطه وجود دارد. به عبارت دیگر افراد با اندازه دور ران کوچک تر با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار