شمخانی با بیان اینکه عملیات ترور شهید فخری زاده بسیار پیچیده و با استفاده از تجهیزات الکترونیکی انجام شد و هیچ فردی در صحنه حضور نداشت، گفت: طراح این اقدام برای ما مکشوف است و حتما منافقین نقش داشتند و عنصر جنایتکار این امر هم رژیم صهیونیستی و موساد است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم تدفین پیکر شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته ای هسته ای و دفاعی کشور در گفت وگویی عنوان کرد: خدمات شهید هسته ای سردار محسن فخری زاده قابل بیان نیست. 
وی افزود: ۲۰ سال است که دشمن به دنبال به شهادت رساندن ایشان است، اما تا به حال دشمن ناکام بود. 
شمخانی خاطرنشان کرد: این بار هم سیستم های اطلاعاتی کشور با دقت احتمال وقوع حادثه علیه ایشان، محل بروز احتمالی حادثه را پیش بینی کرده بودند. به دلیل تواتر اخبار در طول این ۲۰ سال متاسفانه جدیت مورد نیاز اعمال نشد و این بار آنها موفق شدند. وگرنه عملیات های ناکام فراوانی داشتند که موفق نشد. 
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: دستگاه ها و سیستم های اطلاعاتی به این اطلاعات رسیدند که ایشان هدف است و در همین نقطه ای که به شهادت رسید، قرار است اقدامی علیه ایشان صورت بگیرد. تقویت لازم هم در رابطه با حفاظت ایشان صورت گرفت، اما این بار دشمن از سبک و شیوه کاملا جدید و حرفه ای و تخصصی استفاده کرد و متاسفانه موفق شد که بعد از ۲۰ سال به هدف خودش برسد.
*آن کسی که این طراحی را کرده برای ما مکشوف است که کیست و سابقه آن چیست/حتما منافقین نقش داشتند و عنصر جنایتکار رژیم صهیونیستی و موساد است
به گزارش فارس، شمخانی در گفت وگویی دیگر در جمع خبرنگاران عنوان کرد: متاسفانه عملیات بسیار پیچیده ای بود و با به کارگیری تجهیزات الکترونیکی رخ داد و هیچ فردی در صحنه حضور نداشت. اما سرنخ هایی وجود دارد ضمن اینکه آن کسی که این طراحی را کرده برای ما مکشوف است که کیست و سابقه آن چیست.
وی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار