توکلی: راهبرد «تکثیر نامزدها» در انتخابات ۸۰ اشتباه بود/ 2 اشتباه بزرگ ناطق نوری!

فارس نیوز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: در انتخابات سال 80 تلاش کردم این موضوع را طرح و اثبات کنم که من بهترین رقیب برای خاتمی هستم و تأکید کردم کثرت نامزدها باعث کاهش رأی ما و افزایش رأی خاتمی می شود.

به گزارش حوزه تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، ششمین نشست از سلسله جلسات هسته عدالت پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) با حضور احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام برگزار شد و توکلی به شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ایران در دوران دولت اصلاحات پرداخت.
* می خواستم یک «برنده خوب» باشم
 توکلی در ابتدای این نشست، به موضوع انتخابات سال ۱۳۷۶ و پیروزی خاتمی در آن انتخابات پرداخت و با اشاره به اهمیت این حادثه گفت: آذر ۱۳۷۵، بعد از طی شدن دوران تحصیل در انگلستان، به ایران بازگشتم و سراغ تأسیس روزنامه فردا رفتم. ضمناً با حدود ۱۵ نفر از افراد نزدیک در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال ۷۶ مشورت کردم؛ از جمله سراغ آقای جواد لاریجانی رفتم.
وی ادامه داد: انتخابات هم شکل و قوام گرفته بود و همگان در جناح اصول گرایی، آقای ناطق نوری را پیروز انتخابات می دانستند. از او پرسیدم که اگر من نامزد انتخابات شوم، چه اتفاقی می افتد که جواد لاریجانی پاسخ داد: همه چیز به هم می خورد.
توکلی یادآور شد: در پاسخ گفتم، شما چطور سیاست مداری هستید که یک متغیر برون زا به راحتی می تواند تمام برنامه شما را دچار اختلال کند؟
توکلی با اشاره به جمع بندی خود در اینکه اگر در آن انتخابات نامزد می شدم، برنده انتخابات بودم، افزود: «با حضور من در انتخابات ۱۳۷۶، امکان ایجاد دوقطبی که در نهایت منجر به پیروزی آقای خاتمی شد، رقم نمی خورد.
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: با این حال به دو دلیل در عرصه انتخابات وارد نشدم، اول نبود افرادی که به من در اداره کشور کمک کنند؛ می خواستم که یک «برنده خوب» باشم و افرادی که در این زمینه بتوانند به من کمک کنند، وجود نداشت. از سوی دیگر، نمی ...

سرخط اخبار