ایسنا/زنجان فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، از قلع و قمع نهال های غیرقانونی کاشته شده در طارم خبر داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، سرهنگ رضا مهدیون گفت: با توجه به نام گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان سال «جهش تولید» شرایطی ایجاد می کند که همه دستگاه های اجرایی کشور هم سو در تحقق این امر برنامه ریزی لازم را معمول دارند، از طرفی وجود افراد سودجو و فرصت طلب همواره موجب تهدید عرصه های منابع طبیعی در قالب عناوین مختلفی از قبیل شخم، تخریب و تصرف، آتش سوزی، چرای دام و ... می شوند.
وی افزود: برنامه ریزی لازم در راستای حفاظت از عرصه ها در راه کمک به رونق تولید بیش از پیش ضرورت دارد.
این مسئول با بیان این که در راستای تخریب و تصرفات در اراضی ملی طارم، کارکنان منابع طبیعی این شهرستان با همراهی یگان حفاظت اداره کل، طی اقدامی ارزشمند، همچنین با همکاری و حضور مستمر دادستان دادسرای طارم در صحنه و فرماندهی و کارکنان انتظامی شهرستان، موفق به قلع و قمع و آزادسازی بیش از ۶۵ هکتار از اراضی ملی روستای هندی کندی از توابع شهرستان طارم شدند.
به گفته فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، ۶۵۰۰ اصله نهال غیرمجاز زیتون در این اراضی کاشته شده بود.
گفتنی است، شهرستان طارم قطب تولید زیتون در کشور است و یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با هرگونه کاشت غیرمجاز مقابله می کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری