ترکیه: طرح نتانیاهو شرم آور است

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸
وزارت امور خارجه ترکیه با صدور بیانیه ای تصمیم نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی را شرم آور و ناقض قوانین المللی خواند.

به گزارش مشرق ، ترکیه از جامعه جهانی خواست تا به طرح بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش وسیعی از خاک کرانه باختری به سرزمین های اشغالی واکنش نشان دهند. 
بیشتر بخوانید:
وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای که امروز چهارشنبه منتشر شد آورده است : تصمیم نخست وزیر اسرائیل درباره اینکه در صورت پیروزی در انتخابات سراسری هفدهم سپتامبر اسرائیل، غور الاردن و شهرک های غیرقانونی در کرانه باختری را به اسرائیل ضمیمه می کند نمونه تازه ای از سال ها اشغالگری و اقدامات غیرقانونی اسرائیل است.
به گزارش وبگاه خبری روسیا الیوم، این وزارتخانه افزود: ما از کل جامعه بین المللی می خواهیم که با جدی ترین شکل با اسرائیل در این قضیه برخورد کند و در برابر نقض شرم آور اصول اساسی حقوق بین الملل توسط اسرائیل، سکوت نکند.
ترکیه با بیانیه وزارت امور خارجه خود متعهد شد که همچنان به قوی ترین حمایت ممکن از مردم فلسطین برای مبارزه در مسیر دستیابی به آزادی ادامه می دهد.
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه شنبه رسما اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو و تشکیل کابینه جدید، شهرک های صهیونیست نشین کرانه باختری و بخش های مهمی از این منطقه را به اسرائیل الحاق می کند.
او مدعی شد که در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله «دره اردن» و شمال «بحر المیت» (دریای مرده) را تحت حاکمیت فلسطین اشغالی اعلام می کند. این طرح نتانیاهو با محکومیت وسیع از سوی کشورهای عربی و منطقه همراه شده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار