برخی مقامات غربی و سردسته گروهک های تروریستی و معاند در دو روز گذشته تمام تلاش خود را برای خوراک دهی و تحریک برخی آشوب طلبان داخلی به کار گرفته و به زعم خود قصد ضربه به نظام اسلامی را دارند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، اعتراضات پراکنده در برخی شهرهای ایران که بعضا به اغتشاش و آشوب کشیده شده؛ به تدریج مقامات آمریکایی و شخصیت های معاند را نیز وارد صحنه کرده است تا به زعم خویش از این آب گل آلود، به مطامع خود دست یابند.
مقامات آمریکایی جلودار این تحریکات قرار گرفته و در صفحات توئیتر خود، آشوب طلبان را برای حضور هرچه بیشتر در خیابان ها و اقدامات خرابکارانه تشویق می کنند.
ابتدا «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه شنبه در پیامی در توئیتر ضمن یادآوری پیام سال گذشته خود، مدعی حمایت واشنگتن از مردم ایران شد. وی در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می کند.
ساعاتی پس از او «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوبها در حاشیه اعتراضات در ایران، بیانیه ای مداخله جویانه صادر کرد و در صفحه شخصی خود در توئیتر مدعی شد: «ایالات متحده در کنار مردم ایران که مدت هاست در حال زجر کشیدن هستند، قرار دارد؛ مردمی که به تازه ترین بی عدالتی رژیم فاسد در قدرت اعتراض می کنند. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می کنیم».
اما تحریکات مقامات آمریکایی بدین جا محدود نشده و «لن خودورکوفسکی»، مشاور ارشد وزارت خارجه آمریکا از شرکت های توئیتر، فیس بوک، یوتیوب، اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی خواست تا هر چه سریع تر حساب های کاربری مقامات ایرانی را تا زمان اتصال دوباره اینترنت، مسدود کند. 
«ریچارد گرینل» سفیر آمریکا در آلمان نیز از کشورهای غربی خواسته است تا امکانات فنی برای راه اندازی اینترنت جهانی برای مردم ایران را در اختیار بگذارند.
«تام کاتن» سناتور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار