گروه سیاسی عضو جامعه روحانیت مبارز، با اشاره به تجربیات عملی ملت ایران از آثار وحدت در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: از این منظر اگر در راهپیمایی اربعین شعار با شعور، شعور با عمل و عمل با برنامه همراه شود، وحدت جهان اسلام نه یک امر آرمانی یا نظری بلکه عملی است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی، رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، در گفت وگو با خبرنگار ایکنا درباره قابلیت عملی وحدت آفرینی در جهان اسلام از طریق راهپیمایی اربعین گفت: در چهل سالی که از انقلاب اسلامی می گذرد چند مسئله به تجربه و در عرصه عملی مشاهده شد که یکی از مهم ترین آن ها همین وحدت و جماعت ملت ایران پشت سر امام(ره) بود که نظام شاهنشاهی را سرنگون کرد و به تشکیل جمهوری اسلامی انجامید که چنین الگویی از انقلاب ها تا پیش از آن وجود نداشت که مردمی با دست خالی، فقط و فقط با وحدت حول محور رهبر آن انقلاب بتوانند پیروز شوند.
تجربه عملی ملت ایران از ثمرات وحدت
وی ادامه داد: در جنگ تحمیلی نیز با وجود اینکه عده ای از فرماندهان ارتش فرار کرده بودند و برخی نیز اعدام و برخی دیگر نیز بازنشسته شده بودند و عملا ارتش منسجمی وجود نداشت، اما ملت ایران با رهبری امام(ره) توانست جنگ را با متجاوز شناخته شدن صدام و از دست نرفتن یک وجب از خاک کشور، به پایان برساند. در کنار این موارد می توان به بی اثری تحریم ها و تهدیدات دشمن اشاره کرد که به زعم ایجاد سختی و فشار اقتصادی بر مردم، به برکت حفظ وحدت و یکپارچگی ملی حول محور رهبری و هماهنگی قوا نتوانست ملت ایران را به زانو درآورد یا اینکه آنها را علیه انقلاب و نظام بشوراند. لذا تأثیر وحدت بر پیروزی های یک جامعه و ملت نه یک امر آرمانی یا نظری بلکه تجربه شده و عملی است.
عضو جامعه روحانیت مبارز بیان کرد: راهپیمایی اربعین نیز از ده سال پیش تا الان به این شکل امروزی کم کم جوانه زده و شکل گرفته و خود را نشان داده است. البته راهپیمایی اربعین به لحاظ شرعی مستند است و آن هم توصیه امام حسن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار